Як автомобілісту не треба використовувати засоби типу WD-40

За своєю популярністю так звані «ведешки» не мають собі рівних. Автовласники давно звикли до того, що балончик з написом WD-40, а також його численні клони, настільки універсальний, що його вміст можна наносити на будь-яку проблемну ділянку – хоч брудну, хоч іржаву, хоч зледенілу. Але це, на жаль, не завжди так.

Гумові ущільнювачі

Про ущільнювачі дверей чи багажника автовласник згадує тоді, коли вони починають доставляти неприємності. Зазвичай це проявляється при замерзанні води – після некваліфікованого зимового миття з поганим сушінням або, найчастіше, як неслідок крижаного дощу. Двері примерзли, в багажник не влізти – караул! Зазвичай, щоб уникнути подібних ефектів, рекомендується заздалегідь обробити всі проблемні гумки силіконовмісним мастилом – на крайній випадок підійде навіть губка для чищення черевиків. А ось «ведешка» в подібній ситуації може тільки нашкодити: гума почне розчинятися та руйнуватися. Ба більше, ваш одяг незабаром забрудниться: куртку доведеться прати, видаляючи чорні сліди. Руки стануть брудними. Загалом пошкодуйте і себе, і одяг, і ущільнювачі.

Гальмівні механізми та сайлентблоки

З гальмами – та сама історія, що і з дверними ущільнювачами: гумотехнічних елементів у них доволі багато. При цьому майже всі вони не є стійкими до хімічних речовин. Мораль проста – не потрібно розпорошувати «ведешку» під пильовики робочих циліндрів або на напрямні пальці супортів. Якщо потрібно змастити поршні гальмівних циліндрів, використовуйте для цього гальмівну рідину.

Ті ж побажання повною мірою відносяться до сайлентблоків. Якщо на вас чекає їхнє запресування у важелі, то забудьте про «ведешку». Звичайний мильний розчин набагато безпечніший.

Склоочисники

Тут ситуація неоднозначна. Коли металеві елементи двірників втрачають рухливість, змастити їх шарніри «ведешкою» цілком допустимо. Але при цьому треба не перестаратися, щоб засіб не потрапив ні на гумову стрічку, ні тим більше на скло. Видаляти райдужні розводи – заняття нудне.

Салон

Деякі люди чомусь активно рекомендують обробити «ведешкою» торпедо: мовляв, одразу заблищить, оновиться тощо. Дійсно, миттєвого ефекту ви досягнете, а потім отримаєте маслянисту поверхню, на яку активно налипає пил. Спеціальних препаратів автохімії подібного призначення багато. Якщо шкода грошей, краще обійдіться звичайною вологою ганчіркою, але без «ведешки».

Окрему шкоду можна заподіяти різним клейовим сполукам. Щоб уникнути появи скрипу частин панелі приладів або оббивки дверей, на заводі часто наклеюють смужки «антискрипного» матеріалу. Але «ведешка» може їх відклеїти – у результаті в салоні з’являться дратівливі «цвіркуни».

До речі, навіть при змащуванні личинок дверних замків ефект може виявитися небажаним. Личинки спочатку отримають колишню рухливість, але через якийсь час виявиться, що «карета перетворилася на гарбуз». Фахівці пояснюють це тим, що «ведешка» змиває заводське мастило, практично нічого не залишивши натомість.

Корозія

Чи допомагає «ведешка» у боротьбі з корозією? Скажімо так: намагається, але не дуже ефективно. Спеціалізовані антикори вона не замінює.

Шиномонтаж

При самостійному встановленні шини на колесо замість «ведешки» краще використовувати мильний розчин – як і при роботі з сайлентблоками.

Висновок

Звідки взялася назва «ведешки»? Абревіатура WD розшифровується як Water Displacement (англ. – «витіснення води»). При цьому число 40 нібито означає, що, згідно з корпоративною легендою, формула продукту була розроблена з сорокової спроби. А резюме таке: «ведешка» має бути в кожному багажнику. Але пам’ятайте, що вона не всесильна.

Підпишіться на наш Telegram та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.