Автомобільні бренди в Україні
Автомобільні бренди в Україні
ГоловнаЖиття в дорозіАвтомобіль і законЧи має право водій знімати на відео працівника поліції?

Чи має право водій знімати на відео працівника поліції?

Іноді співробітники поліції забороняють знімати на відео їх дії на місці зупинки автомобіля, а тим більше знімати їх службове посвідчення, посилаючись на норми Конституції. Чи правомірно це, розповідає Дорожній адвокат.

Конституція забороняє втручання в особисте й сімейне життя людини та збір конфіденційної інформації про неї без її згоди. Однак публічне виконання службових обов’язків не є особистим і сімейним життям. При цьому, Законом «Про інформацію» передбачено, що конфіденційною є інформація про фізичну особу, а також інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб’єктів владних повноважень. До того ж, не належать до інформації з обмеженим доступом відомості про незаконні дії органів державної влади, їх посадових та службових осіб.

Отже, інформація про суб’єктів владних повноважень, якими є поліцейські, не є конфіденційною, а значить є відкритою. Тому на місці зупинки водієві не заборонено знімати фото- або відео як дії поліцейського, так і його службове посвідчення. Навпаки, фото- та відеозйомка може стати надалі єдиним доказом незаконних дій поліцейского.

Підпишіться на наш Telegram-канал або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.