Автомобільні бренди в Україні
Автомобільні бренди в Україні
ГоловнаЖиття в дорозіАвтомобіль і законЧи можна вчитися водінню не в автошколі?

Чи можна вчитися водінню не в автошколі?

Чи можна вчитися водінню не в автошколі, а в індивідуальному порядку, наприклад, на автомобілі батька у його присутності? Відповідає Дорожній адвокат.

Раніше було передбачено, що навчальна їзда могла здійснюватися у присутності спеціаліста з підготовки водіїв (п.п.24.5 ПДР) або в індивідуальному порядку водінню могла навчати особа, яка має стаж водія не менше 3 років і посвідчення водія відповідної категорії (п.п.24.7 ПДР). Однак, постановою КМУ №1029 пункт 24.7 виключено з Правил дорожнього руху.

Відповідно до статті 15 Закону «Про дорожній рух» підготовка водіїв здійснюються в акредитованих закладах спеціалістами, які відповідають визначеним кваліфікаційним вимогам. Перелік вимог до закладів, кваліфікаційні вимоги до спеціалістів визначаються законом. Але і це ще не все. «Учень» повинен мати відповідну медичну довідку (п.п.24.1 ПДР). Йому повинно бути не менше 16 років, а при навчанні керування мотоциклом чи мопедом – 14 років. При цьому, він повинен мати з собою документ на підтвердження цього віку (п.п.24.2 ПДР).

Водночас транспортні засоби (за винятком мотоциклів, мопедів та квадроциклів), на яких проводиться навчання, повинні мати розпізнавальні знаки “Учбовий”, а також повинні бути обладнані додатковими педалями зчеплення, акселератора (у разі, коли конструкція передбачає) і гальмування, дзеркалами заднього виду для спеціаліста з підготовки водіїв (п.п.24.2 ПДР).

Відповідно до п. 2.9.ґ ПДР забороняється передавати керування транспортним засобом особам, які не мають при собі посвідчення водія, якщо це не стосується навчання водінню відповідно до вимог розділу 24 цих Правил. Відповідно до ч. 2 ст. 126 КУпАП керування транспортним засобом особою, яка не має права керування, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 3400 грн. Відповідальність не стосується осіб, які у встановленому порядку навчаються водінню транспортного засобу.

Таким чином, на сьогодні законом заборонено навчати водінню в індивідуальному (приватному) порядку, а також заборонено навчати на неспеціалізованих автомобілях.

Підпишіться на наш Telegram-канал або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.