Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаЖиття в дорозіАвтомобіль і законЧи можна їздити на мопеді без спеціальної категорії?

Чи можна їздити на мопеді без спеціальної категорії?

Через подорожчання пального, багато громадян перейшли на «економний транспорт» – мопеди, скутери, велосипеди тощо. Проте, через незнання законодавства, за їзду на мопеді можна отримати великі штрафи й навіть позбутися транспортного засобу. Подробиці розповідає Дорожній адвокат.

Не всім відомо, що для керування мопедом передбачено отримання спеціальної категорії водіння «А1». З категорією «В», чи навіть з категорією «А», заборонено керувати мопедом. Відповідно до ч. 2 ст. 126 КУпАП, керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, передбачає накладення штрафу в розмірі 3400 грн.

Водночас згідно з ч. 5 ст. 126 КУпАП, повторне протягом року керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, передбачає накладення штрафу в розмірі 40800 грн з позбавленням права керування транспортним засобом на строк від п’яти до семи років та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Іноді сума штрафу за керування мопедом без посвідчення водія в декілька разів перевищує вартість самого мопеду, тобто їзда на мопеді без наявності спеціальної категорії є надто дорогим задоволенням.

Завітайте до крамниці "АвтоСвіту" за аксесуарами та подарунками для автомобілістів. Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_img