Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаЖиття в дорозіАвтомобіль і законЧи вважається пішохідний перехід дійсним, якщо немає відповідних знаків?

Чи вважається пішохідний перехід дійсним, якщо немає відповідних знаків?

«Чи буде вважатись пішохідний перехід дійсним, якщо він не позначений відповідними дорожніми знаками?», – таке запитання іноді задають водії. Через це періодично виникають суперечки між пішоходами та водіями. Хто ж правий?

При отриманні штрафу за зупинку чи стоянку біля пішохідного переходу водії пояснюють свої дії відсутністю дорожнього знаку, який би підтвердив факт наявності пішохідного переходу. Зазвичай водії стверджують, що пішохідний перехід має бути в обов`язковому порядку позначено не лише дорожньою розміткою, а й відповідними дорожніми знаками. І лише в такому випадку, на їх думку, поширюються вимоги правил як до пішохідного переходу. Часто «зебра» є стертою, що при відсутності відповідних дорожніх знаків не дає можливості зрозуміти чи дійсно у цьому місці є пішохідний перехід.

Що кажуть Правила дорожнього руху?

В пункті 1.10 ПДР визначено, що пішохідний перехід – це ділянка проїзної частини, острівця безпеки чи розділювальної смуги або інженерна споруда, призначена для руху пішоходів через дорогу. Регульованим вважається пішохідний перехід, рух по якому регулюється світлофором чи регулювальником. Нерегульованим є пішохідний перехід, на якому немає регулювальника, світлофори відсутні або вимкнені чи працюють у режимі миготіння жовтого сигналу.

Пішохідні переходи позначаються дорожніми знаками, дорожньою розміткою, пішохідними світлофорами. За відсутності дорожньої розмітки межі пішохідного переходу визначаються відстанню між дорожніми знаками або пішохідними світлофорами.

В Розділі 33 ПДР визначено такі знаки як: 5.38.1 та 5.38.2 «Пішохідний перехід». Знак 5.38.1 встановлюється праворуч від дороги на ближній межі переходу, а знак 5.38.2 – ліворуч від дороги на дальній межі переходу.

Також в Розділі 34 ПДР визначено дорожні розмітки 1.14.1, 1.14.2, 1.14.3 («зебра», у тому числі червоно-білого кольору). Ці розмітки позначають нерегульований і регульований пішохідний перехід на проїзній частині дороги.

Висновок

Отже, нерегульований наземний пішохідний перехід може позначатися як дорожніми знаками 5.38.1-5.38.2 («Пішохідний перехід») так і дорожніми розмітками 1.14.1-1.14.3 («Зебра»). При цьому ПДР не містять застережень стосовно того, що пішохідний перехід в обов`язковому порядку позначається дорожніми знаками та дорожньою розміткою одночасно.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_imgspot_img