Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаЖиття в дорозіАвтомобіль і законХто несе відповідальність за ДТП, вчинене найманим водієм

Хто несе відповідальність за ДТП, вчинене найманим водієм

Кожного дня на дорогах трапляється безліч ДТП. В результаті шкоди зазнають як люди, так і транспортні засоби. У кожній такій ситуації виникає питання відшкодування моральної та матеріальної шкоди. Але хто повинен відшкодувати заподіяну шкоду, якщо за кермом знаходився найманий водій?

За загальним правилом відповідальність за завдану шкоду в разі ДТП несе водій транспортного засобу, який визнається винним. Шкода, завдана під час ДТП, відшкодовується особою, яка володіє автомобілем – така норма закріплена у частині 2 статті 1187 Цивільного кодексу.

Але є виключення з цього правила. Це стосується тих випадків, коли ДТП вчинив водій, який працює за найманням. Тоді відповідальність за завдану шкоду буде нести роботодавець. Це передбачено у статті 1191 Цивільного кодексу, в якій вказано, що особа, яка здійснює діяльність, що є джерелом підвищеної небезпеки, не несе відповідальності за шкоду, заподіяну потерпілим особам, у випадку якщо вона керувала автомобілем у зв’язку з виконанням трудових обов’язків.

Такої позиції дотримуються й суди. Зокрема, Верховний суд у постанові від 05.09.2018 по справі №534/872/16-ц вказав, що шкода (і моральна також), спричинена ДТП з вини водія, який виконував свої трудові обов’язки та керував автомобілем, що належить його роботодавцю, відшкодовується саме власником цього автомобіля, а не безпосередньо винним водієм. Але обов’язковою умовою має бути те, що водій, який винний у ДТП, виконував саме ту роботу, яка передбачена умовами трудового договору або посадовою інструкцією.

А якщо водій не оформлений офіційно? В такому випадку відповідати за завдану шкоду повинен водій, який спричинив ДТП. Оскільки ключовою умовою для стягнення завданої шкоди з юридичної особи-роботодавця є наявність трудових відносин, які повинні бути документально підтвердженими. Але водіям, які скоїли ДТП під час роботи, не варто радіти, адже роботодавець може стягнути завдану шкоду в порядку регресу.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_imgspot_img