Автомобільні бренди в Україні
Автомобільні бренди в Україні
ГоловнаЖиття в дорозіАвтомобіль і законКабмін дозволив оформлювати купівлю автомобіля онлайн. Як це працюватиме?

Кабмін дозволив оформлювати купівлю автомобіля онлайн. Як це працюватиме?

На сайті Кабінету Міністрів України оприлюднена постанова №1007, якою запроваджуються деякі зміни у правилах видачі водійських посвідчень та щодо оформлення права власності на автомобіль. Зупинимося на другій частині, де йдеться про нові можливості для покупців та продавців автомобілів.

Зокрема передбачено функцію укладання договору купівлі-продажу автомобіля онлайн, в електронному кабінеті водія або на Єдиному державному вебпорталі електронних послуг. Зараз цю операцію можна здійснити у сервісному центрі МВС (безплатно) або у нотаріуса (платно). Тобто, укласти договір можна буде самостійно, без відвідування цих установ.

Проте є певні обмеження – не всі транспортні засоби можна буде так переоформити, а лише легкові авто, мопеди або мотоцикли, за умови, якщо вони належать фізичним особам та здійснюється перший у році продаж. Бо якщо другий та далі – доведеться сплачувати податок, і тоді електронний договір не застосовується.

Ось головні тези, як це працюватиме:

  • укласти електронний договір онлайн можна лише між фізичними особами;
  • тільки для легкового авто, мопеда або мотоцикла;
  • тільки якщо операція не підлягає оподаткуванню (перший продаж в році);
  • щоб укласти договір потрібно зайти в е-кабінет водія обом сторонам угоди, заповнити відповідні поля, надіслати на перевірку (на предмет обтяжень, заборон відчуження, розшуку ТЗ тощо), підписати документ електронними підписами обох сторін.

Однак варто врахувати, що укладання договору купівлі-продажу стосується лише набуття права власності на автомобіль як на товарну одиницю, але це не змінює його реєстрації як транспортного засобу. А щоб перереєструвати авто як ТЗ на нового власника необхідно подати машину на експертний огляд, здати номерні знаки та старий «техпаспорт», після чого отримати нові. Тобто відвідати сервісний центр МВС таки доведеться.

Водночас варто врахувати, що запрацювати цей механізм має через 6 місяців, тобто наприкінці березня 2022 року.

Підпишіться на наш Telegram-канал або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

ДЖЕРЕЛОAUTO.RIA.com