Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаЖиття в дорозіАвтомобіль і законЩо робити, якщо техпаспорт у «Дії» не приймають на кордоні

Що робити, якщо техпаспорт у «Дії» не приймають на кордоні

Щоб повернутися до України на авто, потрібно надати не лише документи для підтвердження особистості, а й техпаспорт. І якщо немає пластикового посвідчення, у сервісі «Дія» є електронний аналог, який приймається на кордоні більшості країн. Але від передбачуваних ситуацій не застрахований ніхто, тож треба бути готовим до труднощів.

Інформація про можливу відмову у визнанні техпаспорта в «Дії» на кордоні з’явилася після скандалу з журналісткою Раміною Есхакзай, яку не пропустили з електронним документом в Україну через Угорщину. Там місцеві митники заявили, що не розуміють англійську, а сам техпаспорт відображається українською, що також ускладнює процес.

У Мінцифрі повідомили, що розв’язання цієї проблеми за допомогою перекладу планується.

«Документи у «Дії» планується зробити доступними й англійською. За терміни поки що складно сказати, але ми сподіваємося, що це відбудеться якнайшвидше», – заявила радник Віцепрем’єр-міністра України – Міністра цифрової трансформації в Мінцифрі Олеся Діденко.

У міністерстві також розповіли, що робити українцям у разі відмові прийняття техпаспорта на кордоні.

«Потрібно звертатися до консульства тієї країни, яка відмовила у прийнятті посвідчення. Багато країн йдуть на зустріч і розуміють, що в Україні війна та приймають документи у будь-якому вигляді за умовчанням», – додала Олеся.

Варто нагадати, що техпаспорт транспорту може відображатися у «Дії» не тільки у власника авто, а й у належного користувача. Для цього потрібно шерити документи на авто. Якщо для додавання техпаспорта у «Дії» необхідна верифікація, то МВС не має потрібної кількості документів для створення цифрової копії посвідчення.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

ДЖЕРЕЛОФакти
spot_imgspot_img