Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаЖиття в дорозіАвтомобіль і законСкільки коштуватиме розмитнення автомобіля у смартфоні

Скільки коштуватиме розмитнення автомобіля у смартфоні

«Податковий» Комітет Верховної Ради рекомендує підтримати законопроєкт про «розмитнення у смартфоні». Що це може змінити для автомобілістів?

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради на своєму засіданні 2 лютого ухвалив рішення підтримати за основу законопроєкти №7466 та 7468, які стосуються зміни принципів розмитнення автомобілів, повідомив у своєму Telegram каналі народний депутат, заступник голови згаданого Комітету, Ярослав Железняк.

Документи ці були подані до Парламенту Кабінетом Міністрів ще влітку минулого року, і весь цей час були на опрацюванні профільних комітетів та міністерств. Й навіть попри те, що фактично всі отримані висновки від цих структур негативні, все ж документ вирішили виносити на голосування й рекомендувати прийняти у першому читанні.

Нагадаємо, про що ці проєкти. Сертифікацію та експертний огляд автомобілів перед першою реєстрацією пропонують зробити добровільними, ліквідувати збір до Пенсійного фонду за першу реєстрацію, змінити принципи нарахування податків за розмитнення авто. Перевести більшість етапів у дистанційний формат, зокрема за допомогою застосунку Дія. Покроково самостійне розмитнення авто виглядатиме так:

Щодо податків – замість зв’язки «мито+акциз+ПДВ», залежних від оціночної вартості авто, яка діє зараз, запропоновано встановити формулу, яка обчислює суму платежів залежно від типу, віку та об’єму двигуна автомобіля. Ціна машини до уваги не братиметься. Запропонована формула та відповідні коефіцієнти наведені на наступному слайді:

Є певні обмеження, закладені в ці проєкти: запропоновані принципи стосуватимуться лише легкових автомобілів, а діятимуть вони, як повідомив Ярослав Железняк у своєму інтерв’ю Інституту досліджень авторинку, лише до певної дати (поки не визначеної, яка буда встановлена перед другим читанням), як експеримент, за підсумками якого буде вирішуватись доля цієї ініціативи. За словами цього ж нардепа, скоріш за все за основу документ парламентарі розглядатимуть вже у лютому.

Відповідно, певні зміни в документі ще можуть з’явитися, адже така можливість передбачена Регламентом ВР. Тим паче, що тема розмитнення завжди обговорювалася парламентарями досить жваво. Тож не виключено, що навіть якщо ці документи будуть ухвалені у першому читанні, до другого та прийняття в цілому поправок може бути чимало, й доволі істотних.

І не слід забувати, що на всі ці дії потрібен час, який обчислюється в кращому разі місяцями. Тож наразі маємо рішення Комітету, й очікуємо на новини з Парламенту. Можемо робити попередні розрахунки, у скільки обійдеться розмитнення тієї чи іншої автівки за допомогою Дії, й стежимо за наступними новинами.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

ДЖЕРЕЛОAUTO.RIA.com
spot_imgspot_img