Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаЖиття в дорозіАвтомобіль і законСтраховий поліс ОСЦПВ і його особливості

Страховий поліс ОСЦПВ і його особливості

Оформлення страхового поліса ОСЦПВ, або автоцивілки, стало обов’язковою вимогою в Україні не так давно. Але вже багато хто з автовласників зміг оцінити переваги від його наявності. По-перше, у разі ДТП застрахований потерпілий має право звернутися до компанії, яка видала поліс, для відшкодування збитків. По-друге, винуватець у рамках лімітів виплат позбавляється потреби сплачувати витрати на ремонт авто другого учасника аварії чи інші витрати.

ОСЦПВ – недорога страховка, але її вартість не є фіксованою. Для кожного транспортного засобу вона розраховується окремо. Беруть до уваги місце реєстрації власника, тип авто, наявність, розмір франшизи, пільги. Дуже популярна електронна страховка, оформити яку можна на сайті страхування http://www.tig.com.ua/. Вона має таку ж юридичну силу, як і паперова.

Як відбувається відшкодування збитків

Першочергово потрібно оцінити, наскільки великої шкоди завдано власнику автомобіля. Повністю виключити вірогідність пошкодження транспортного засобу в результаті аварії або нещасного випадку неможливо. Цього не гарантує жоден, навіть дуже майстерний водій. Єдиний вихід вберегти себе від зайвих фінансових проблем та неочікуваних витрат – оформити договір страхування машини.

Для цього зараз необов’язково виходити з дому та звертатися в офіс. Дуже вигідним і простим є оформлення електронної страховки. Достатньо лише заповнити дані на сайті страхової компанії, вказати інформацію про автомобіль і власника. Електронний поліс оформлюється дуже швидко, для його оплати можна скористатися банківською карткою онлайн.

Кожен водій мусить знати процедуру відшкодування збитків, адже будь-хто може стати винуватцем ДТП. Цим питанням займаються представники страхової компанії, яка видала поліс тому, хто скоїв аварію. Відшкодування збитків можливе, якщо:

  • завдано майнових збитків;
  • потерпілий отримав травми чи має інші проблеми зі здоров’ям, напряму пов’язані з ДТП;
  • аварія призвела до смерті людини.

Умови розрахунку відшкодування за страховкою та його виплати вказані у Законі України, що регулює правила оформлення й надання автоцивілки.

Як можна отримати виплати

Для перерахування суми відшкодування власник машини повинен зібрати пакет документів, а потім звернутися до компанії, яка видала поліс винуватцеві. Там пишеться заява для оформлення виплати. До неї додаються копії паспорта, ідентифікаційного номера, реєстраційного свідоцтва транспортного засобу, посвідчення водія.

Ліміти виплат чітко врегульовані Законом:

  1. За шкоду, що призвела до пошкодження майна потерпілого, для однієї особи призначається не більше ніж 130 тисяч грн;
  2. За шкоду, нанесену життю або здоров’ю, передбачається 260 тис. гривень для однієї людини.

Буває, що грошей, призначених у рамках лімітів, не вистачає для оплати ремонту або лікування. Тоді винуватцеві ДТП потрібно сплачувати різницю з власного гаманця. Такої неприємності нескладно уникнути. Ліміти можуть бути збільшені, якщо до обов’язкового поліса ОСЦПВ купити додатковий – добровільний. Тоді розмір страхових виплат зростає до 750 тисяч.

Існує й таке поняття, як нестрахові випадки. Наприклад, водій не може отримати відшкодування, якщо він є винуватцем ДТП, – своє власне авто він ремонтуватиме повністю за свої кошти. Страховим випадком також не вважається нанесення шкоди через стихійні лиха (падіння дерева, град та ін.) або викрадення.

Підтримайте "АвтоСвіт", підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_imgspot_img