Автомобільні бренди в Україні
Автомобільні бренди в Україні
ГоловнаЖиття в дорозіАвтомобіль і законУ ВР зареєстрований новий законопроєкт про підвищення штрафів для водіїв

У ВР зареєстрований новий законопроєкт про підвищення штрафів для водіїв

МВС пропонує збільшити штрафи за неправомірне використання номерних знаків державних структур, а також встановити новий порядок отримання номерних знаків для приватних осіб. Комітет Верховної ради з правоохоронної діяльності вже рекомендував прийняти відповідний законопроєкт за основу.

Проєктом закону «Щодо посилення адміністративної відповідальності за порушення порядку встановлення та використання номерних знаків транспортних засобів» передбачено доповнити КУпАП новою статтею «Порушення вимог законодавства щодо використання номерних знаків транспортних засобів», де заборонено:

  • керування або експлуатація водієм ТЗ без номерного знака;
  • з номерним знаком, що не належить цьому засобу або не відповідає встановленим зразкам або вимогам;
  • з номерним знаком, закріпленим у не встановленому для цього місці, перевернутим чи неосвітленим, закритим іншими предметами (у тому числі прозорими);
  • з нанесенням стороннього покриття або застосуванням сторонніх матеріалів, що перешкоджають чи ускладнюють його ідентифікацію, забрудненим номерним знаком, якщо така забрудненість не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані двадцяти метрів;
  • вчинення інших дій, спрямованих на умисне приховування номерного знака.

За ці порушення передбачена санкція у вигляді накладення штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн).

Крім того, забороняється керування або експлуатація водієм транспортного засобу з незаконно встановленими номерними знаками Збройних Сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації або Національної поліції України. За це передбачено накладення штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн).

Одне з найважливіших нововведень законопроєкту спрямоване на врегулювання порядку присвоєння та виготовлення номерних знаків транспортних засобів, що полегшить їх власникам здійснювати процедуру реєстрації (перереєстрації) ТЗ у ТСЦ МВС. Власники зможуть самостійно обирати буквено-числову комбінацію номерних знаків за своїми вподобаннями (в особистому кабінеті водія) та самостійно замовляти їх виготовлення в суб’єктів господарювання за умови відповідності виготовлених знаків встановленим вимогам.

«Оновлена процедура отримання автономерів є позитивним зрушенням для власників авто, держави та бізнесу. Вона запобігатиме появі з-поміж суб’єктів господарювання, які виготовляють номерні знаки, монополістів та сприятиме справедливій конкуренції», – вважає заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп’ятий.

Підпишіться на наш Telegram-канал або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_img
spot_img
spot_img