Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаЖиття в дорозіАвтомобіль і законВерховна Рада звільнила від ПДВ електромобілі та авто на газі

Верховна Рада звільнила від ПДВ електромобілі та авто на газі

Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект, яким до 1 січня 2026 року звільнила від податку на додану вартість (ПДВ) операції з постачання в Україну і по Україні нових автомобілів, оснащених електродвигунами, і тих, які працюють на зрідженому і стислому газі метані або біогазі.

Також, до 1 січня 2031 року звільняються від ПДВ операції з постачання обладнання та комплектуючих для виробництва електротранспорту; транспорту, який працює на газі; несамохідних трамвайних вагонів і вагонів метро. Зазначається, що така пільга діє для тих підприємств, які використовують зазначені деталі для власного виробництва.

Крім того, Рада до 31 грудня 2035 року звільнила від оподаткування прибуток підприємств, які виготовляють електричні двигуни для транспорту, літієві та літієво-іонні батареї для електротранспорту, зарядні пристрої для таких батарей, електричні транспортні засоби, а також авто на газі.

Закон набуває чинності з 1 січня 2022 року.

Також Рада прийняла у другому читанні законопроект “Про внесення змін до Митного кодексу України щодо стимулювання розвитку галузі електричного транспорту в Україні” (№3477), яким передбачено до 1 січня 2031 року звільнення від сплати ввізного мита операцій з постачання обладнання та деталей для власного виробництва українськими підприємствами електрокарів та авто на газі. Цей закон також набуває чинності з 1 січня 2022 року.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

ДЖЕРЕЛОУНІАН
spot_imgspot_img