Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаЖиття в дорозіАвтомобіль і законЯк правильно залишити автомобіль на тротуарі, щоб не отримати штраф

Як правильно залишити автомобіль на тротуарі, щоб не отримати штраф

В умовах нестачі місць для паркування, водії залишають автомобілі, де тільки можуть, в тому числі на тротуарах. Як це зробити правильно, щоб не наражати себе на штраф і агресію пішоходів, розповідає Дорожній адвокат.

  • Відповідно до п. 1.10 ПДР, тротуар – це елемент дороги, призначений для руху пішоходів, який прилягає до проїзної частини або відокремлений від неї газоном.
  • Згідно з п.п. “б” п. 15.10 ПДР, Стоянка забороняється на тротуарах (крім місць, позначених відповідними дорожніми знаками, встановленими з табличками).
  • Водночас, відповідно до 15.6 ПДР, дозволяється стоянка легкових автомобілів і мотоциклів у місцях, позначених дорожніми знаками 5.38 (Місце для стоянки), 5.39 (Зона стоянки), встановленими з однією з табличок 7.6.2, 7.6.3, 7.6.5 – тільки у спосіб, позначений на табличці.

Проте, якщо відсутні жодні з вказаних знаків, закон також дозволяє стоянку на тротуарі, але лише для легкових автомобілів та мотоциклів та за певних умов. А саме, відповідно до п.п. “в” п. 15.10 ПДР, стоянка забороняється на тротуарах, за винятком легкових автомобілів та мотоциклів, які можуть бути поставлені на краю тротуарів, де для руху пішоходів залишається щонайменше 2 м.

Нагадаємо, що порушення правил стоянки передбачає 340 грн штрафу (ч. 1 ст. 122 КУпАП). Якщо автомобіль припаркований так, що створює перешкоди для пішоходів, штраф становить 680 грн (ч. 3 ст. 122 КУпАП).

Підтримайте "АвтоСвіт", підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_imgspot_img