Автомобільні бренди в Україні
Автомобільні бренди в Україні
ГоловнаЖиття в дорозіАвтомобіль і законЗ 1 жовтня в Україні почне працювати система автоматичного зважування вантажівок

З 1 жовтня в Україні почне працювати система автоматичного зважування вантажівок

З 1 жовтня законом №1582-IX офіційно передбачено впровадження автоматичної фіксації перевищення вагових норм. До цієї дати на КМУ має обов’язок прийняти підзаконні нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону. Як будуть працювати системи зважування в русі WiM, розповідає Дорожній адвокат.

На даному етапі у тестовій експлуатації по Україні встановлено близько 50 систем. Зважувальне обладнання змонтовано у верхньому шарі покриття автомобільних доріг. Обладнання перекриває дорогу по всій ширині. Прилеглі об’їзні шляхи перекриваються з метою не допущення об’їзду «рамок».

Усі відомості зі зважувального обладнання на дорогах передаються до центру обробки даних Укртрансбезпеки. Фіксація руху здійснюється цілодобово. Система автоматично зчитує такі показники як: номерний знак, габаритні розміри, маса, кількість осей, швидкість тощо. За результатами опрацювання цих показників будуть формуватися повідомлення про сплату штрафу. Тобто автоматичні системи вже працюють у тестовому режимі. Лише законодавчо винести штраф Укртрансбезпека зможе лише після 01.10.2021.

Відповідно до ч. 2 ст. 132-1 КУпАП  за перевищення вагових норм передбачено штрафи у розмірі: 8500 грн – у разі перевищення від 5% до 10%; 17 000 грн – у разі перевищення від 10% до 20%; 34000 грн – у разі перевищення від 20% до 30%; 51000 грн – у разі перевищення понад 30%.

Штрафи будуть накладатись не на автомобільних перевізників, а на власників вантажівок, вказаних у свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу. Або на користувачів вантажівок, вказаних у Реєстрі користувачів. Якщо такі внесені у Реєстр завчасно.

Для водіїв вантажівок, які будуть приховувати номерні знаки від автоматичного зчитування, передбачено більш жорсткі штрафи. А саме, за перевезення вантажу на транспортному засобі без номерного знаку або з номерним знаком, закритим іншими предметами, з нанесенням на номерний знак покриття, яке перешкоджає або ускладнює його ідентифікацію, перевернутим чи неосвітленим, передбачено штраф у розмірі 51 000 грн (ч.3 ст.132-1 КУпАП, п.4 Закону №1582-IX). Тобто за приховування номерних знаків від автоматичного зчитування водіям передбачили відповідальність на максимальному рівні. Рівноцінно як за перевищення вагових норм понад 30%.

До кінця 2021 року кількість автоматичних вагових комплексів планується збільшити до 100 систем, тобто удвічі.

Підпишіться на наш Telegram-канал або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.