Закони про авто в 2023 році – які нові правила з’явились для водіїв

У прийдешньому році українські автомобілісти мають очікувати на низку нововведень. Розказуємо далі детальніше про них.

Збільшено розмір пенсійного збору на реєстрацію авто

Із 1 січня 2023 року змінилися розміри вартості збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при першій реєстрації легкових автомобілів на території України.

При першій державній реєстрації авто в Україні фізособи мають сплатити збір на обов’язкове державне пенсійне страхування в таких розмірах:

  • 3 % – якщо вартість авто не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року;
  • 4 % – якщо вартість легкового автомобіля перевищує 165, але не перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року;
  • 5 % – якщо об’єкт оподаткування перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року.

Планується повне оновлення системи ОСЦПВ

12 січня 2023 року Верховна Рада України ухвалила законопроєкт № 8300 про зміни в Закон “Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів”.

Передбачається, що у разі затвердження буде докорінно змінена система страхування автомобіля. Питання, які піднімаються у документі, стосується збільшення суми страхових виплат у разі ДТП, розширення списку транспортних засобів, які обов’язково потребуватимуть страхування, термінів розгляду заяви про страхову виплату тощо.

Пропонуються наступні оновлення:

  • поступово підвищити максимальні розміри страхової виплати;
  • пришвидшити гарантійні виплати потерпілим замість страховиків-банкрутів (максимум 60 днів, а не роки);
  • запровадити пряме врегулювання у всіх випадках ДТП, коли пошкодження завдано лише транспорту;
  • поширити дію страхового покриття на всіх пасажирів автомобіля, через який сталася пригода;
  • запровадити вільне ціноутворення для включення у систему ринкових механізмів;
  • зменшити строк розгляду заяви про виплати з 90 до 60 днів;
  • встановити стандартний перелік документів та визначити підстави для відмови у здійсненні страхової виплати.

Також, цілком ймовірно, у 2023 році можуть збільшити штрафи за відсутність автоцивілки: у  Верховній Раді наразі розглядають законопроєкт №8192, згідно з яким у 2023 році штраф за їзду без автоцивілки збільшать до 340 – 1 700 гривень. Якщо авто потрапить у ДТП, то сума зросте до 8 500 гривень.

Щоб уникнути штрафів, рекомендуємо вчасно замінювати автоцивілку. Як це зробити – читайте у наших партнерів у статті ”Як змінити поліс ОСЦПВ”.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити. А ще ми є у TikTok.