Чи розкриється подушка безпеки, якщо водій або пасажир непристебнутий?

Чи розкриється подушка безпеки, якщо водій або пасажир непристебнутий, чи не губить турбіну система «старт-стоп», чому іноді в автомобілі відключається кондиціонер? На запитання читачів «АвтоСвіту» відповідає начальник відділу оригінального сервісу корпорації «УкрАВТО» Олександр Чаленко.

Зараз на ринку існує безліч турбованих автомобілів з системою «старт-стоп». Але ж такий двигун має попрацювати на холостих обертах якийсь час після зупинки? Скажіть, чи не гублять турбіну постійні зупинки та запуски двигуна?

Так, дійсно, турбованому двигуну рекомендується попрацювати на холостих обертах для зниження температури турбонагнітача (турбіни). Якщо цього не робити, станеться швидкий перепад температур – з робочої до температури двигуна. В результаті такого стрибка може статися деформація деталей турбонагнітача, що призведе до передчасного виходу його з ладу. Але зазначу, що сучасні турбонагнітачі мають систему змащення, яка паралельно виконує роль охолодження. В результаті такого підходу критичний перепад температур може виникнути хіба що після тривалого руху по трасі з великою швидкістю при різкій зупинці двигуна. В умовах міського циклу експлуатації швидкість руху і робота двигуна такі, що не викликають надмірного нагріву турбонагнітача. В такому випадку часу, який водій витрачає на паркування після поїздки, цілком достатньо, щоб знизити температуру до безпечної.

Що ж стосується системи «старт-стоп», то, перш ніж зупинити двигун, система перевіряє дуже багато різних факторів. І якщо якийсь з них не відповідає нормам, двигун не зупиниться. Більш того, такі системи зазвичай оснащені кнопкою відключення, тобто, припускаючи різку зупинку автомобіля, ви можете відключити систему превентивно.

Скажіть, чи розкриється подушка безпеки, якщо водій або пасажир не був пристебнутий під час ДТП? Наскільки автономні ці системи в автомобілі?

Для початку варто звернути увагу на те, що непристебнуті ремені «знімають відповідальність» з автомобіля і повністю перекладають її на водія (пасажира). Сучасні системи безпеки розраховують на законослухняність автовласників і активують подушку безпеки при ударі достатньої сили незалежно від статусу ременя безпеки (такі вимоги сучасного законодавства). Але про незалежність цих систем говорити не варто, тому що управляються вони єдиним блоком.

Також хочу нагадати, що ефективність подушки безпеки різко знижується без використання ременя безпеки. Всім, хто сумнівається, раджу подивитися, наприклад, це відео:

Іноді при високій температурі та при навантаженні (наприклад, рух в пробках), відключається кондиціонер. Що це за проблема і як з нею боротися?

Причиною такої несправності може бути захист системи при підвищенні температури двигуна. Вона, ймовірно, викликана зниженим рівнем охолоджувальної рідини або засміченим радіатором. Також може бути забруднений (пилом, тополиним пухом) конденсор (радіатор кондиціонера) в результаті підвищення тиску в системі кондиціонування. У підсумку через порушення тепловіддачі може спрацьовувати захист, і кондиціонер відключається. Для з’ясування чіткої причини вам необхідно звернутися на сервіс.

Ми вже двічі ставали жертвами автомобільного грабежу за допомогою зчитування сигналізації. На ринку є маса пропозицій сигналізацій з функцією «антисканер». Чи справді є така функція, або це просто рекламний хід?

Така функція насправді існує. Питання в іншому: наскільки ефективно вона працює? На жаль, серед багатьох виробників охоронних систем не всі можуть запропонувати надійний захист. На сьогодні існує декілька виробників охоронних систем, яким можна довірити свій автомобіль. Але не варто покладатися на одну лише сигналізацію. Треба дотримуватись очевидних правил безпеки: не залишати в автомобілі коштовні речі, не кидати машину в районах з підвищеним ризиком вуличних грабежів тощо.

Свої запитання експерту ви можете надсилати на адресу avtomir.editor@gmail.com.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити. А ще ми є у TikTok.