Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаЖиття в дорозіАктуальні темиЧерез дефіцит пального в Україні активізувалися шахраї. Як не стати їх жертвою?

Через дефіцит пального в Україні активізувалися шахраї. Як не стати їх жертвою?

На тлі паливної кризи в Україні актуалізувалися дві типові для країни проблеми: шахрайство з паливними талонами та продаж фальсифікату. Про це попереджає експерт паливного ринку Сергій Куюн. Він дав прості рекомендації, які дозволять зберегти гроші та не зіпсувати автомобіль.

Купівля талонів «з рук»

Через обмеження вільного продажу пального з’являється багато об’яв про продаж паливних талонів. Це механізм реалізації для юридичних осіб, які купують пальне для власних потреб. Таке явище було дуже поширене й до війни, оскільки багато мереж надавали великим покупцям знижки, а ті потім перепродавали їх «фізикам». Іноді ці талони виявляються недійсними. Перевірити їх можна лише на АЗС чи в офісі оператора-емітента. Будьте пильними!

«Бодяга»

Насправді стара проблема. Але якщо раніше бодяжники реально досягли непоганих якісних результатів, маючи на меті обхід податків, то зараз питання саме у якості. Маємо відгуки про зупинку машини та серйозні проблеми з двигуном.

Йдеться про міні-НПЗ, які переробляють газовий конденсат з українських родовищ, додаючи октанопідвищувальні компоненти. Зараз вартість газового конденсату сягає 50 тис. грн за тону, що майже відповідає вартості дизельного пального. Стабільний бензин коштує як товарний – 39-42 грн/л. Але проблема в тому, що раніше октан підвищували за допомогою так званих «розчинників» з Білорусі та Росії. Рецептури були різні, в тому числі з використанням товарного бензину А-92. Зараз немає ані розчинників, ані А-92. У якості октанопідвищувального компонента використовується біоетанол (зневоднений спирт). Його у досить великих кількостях виробляють в Україні.

Зауважимо, що бензин з більш ніж 30% біоетанолу – так зване альтернативне паливо – регламентована законодавством річ та поширена у світі. Але воно за своїми експлуатаційними показниками має бути не гірше стандартних бензинів. Тобто споживач не має відчувати різниці, що в нього в баку. Держава стимулювала випуск цього пального пониженою ставкою акцизу.

Але зараз для виробництва такого пального та просто для «бодяги» зі спиртом немає всіх складових. Окрім вищезазначених базових компонентів це пальне також потребує пакет стабілізаційних присадок для запобігання його швидкого псування (розшарування). Їх немає теж. Європейські постачальники підняли ціни та люб’язно запросили забирати товар самовивозом з Німеччини.

Саме тому якість «крафтового» бензину зараз кульгає на обидві ноги. Відчувають це й споживачі: черг за «альтернативою» не спостерігається навіть на тлі жорсткого дефіциту. Тому цікавтеся, звідки паливо, не поспішайте заправляти повний бак, спробуйте. Точно не варто заправляти пальне «спиртовим» бензином, якщо не збираєтесь його швидко використати. Тривале зберігання не бажане.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_imgspot_img