Чому не можна залишати автомобіль з вивернутими колесами

Більшість автовласників має звичку під час паркування автомобіля вивертати колеса. Якщо одні це роблять несвідомо, то інші навмисно вивертають кермо, нібито з метою безпеки. Пояснюємо, чому робити цього не варто, особливо в зимовий час.

Припарковуючись подібним чином, водій створює проблеми для власників інших машин, тому що вивернуті колеса займають додатковий простір. З цієї причини хтось інший не зможе виїхати зі свого місця для паркування. Але це дрібниця.

Якщо автомобіль обладнаний гідропідсилювачем керма, ситуація загрожує стати складнішою. Річ у тім, що коли автомобіль довгий час стоїть з повністю вивернутими колесами, є ризик, що гідропідсилювач вийде з ладу, адже на помпу підсилювача створюється додаткове навантаження. Ця проблема актуальна і для власників автомобілів з електропідсилювачем керма.

Також скорочується термін служби шарнірів рівних кутових швидкостей (ШРКШ), тому що гумові елементи за низьких температур втрачають еластичність. На тлі надмірного натягу можуть відбутися розриви, в результаті рульовий механізм вийде з ладу.

Отже, краще використовувати стоянкове гальмо, а не вивертати кермо.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити. А ще ми є у TikTok.