Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаЖиття в дорозіАктуальні темиЧи треба користуватися «ручником» в автомобілі з автоматичною коробкою?

Чи треба користуватися «ручником» в автомобілі з автоматичною коробкою?

Дивно, але навіть зараз, коли автоматичні коробки передач увійшли в повсякденне життя власників навіть бюджетних автомобілів, не закінчуються суперечки навколо того, що можна робити з «автоматом», а чого не треба. Наприклад, багато водіїв вважають, що в автомобілі з АКП можна взагалі не користуватися стоянковим гальмом, адже режим «Паркінг» добре з цим справляється. Втім, це не завжди так.

Основними механічними елементами режиму «Паркінг» в автоматичних коробках є великозуба шестерня та коромисло, на якому є шип, що входить між зубами шестерні та не дає їй обертатися. Таким чином, механізм блокує вихідний вал коробки й, відповідно, не дозволяє крутитися колесам. Саме на шип з шестернею й лягає все навантаження від маси автомобіля. Коли він стоїть на рівнині, це не є великою проблемою, але якщо автомобіль припаркований на крутому схилі, ситуація зовсім інша.

В умовах постійного навантаження, яке виникає при встановленні автомобіля в режимі «Паркінг» без стоянкового гальма, деталі механізму поступово піддаються деформації. Це і шпилька, і шестерня, і механічний привод блокатора. Звідси з часом виникають проблеми з включенням та відключенням режиму «Паркінг» навіть на рівній поверхні. Багато хто помічав, що якщо машина стоїть на ухилі й відпустити гальмо раніше, ніж вимкнений режим «Паркінг», він вимикається з відчутним клацанням, а якщо механізм зношений, то взагалі з зусиллям.

Залишаючи автомобіль на схилі, рекомендуємо застосовувати такий порядок дій:

  • тримаємо педаль гальма;
  • затягуємо «ручник»;
  • переводимо селектор «автомата» у режим «Паркінг».

Перед виїздом:

  • натискаємо й тримаємо педаль гальма;
  • вимикаємо «Паркінг»;
  • знімаємо «ручник».

До речі, «ручник» потрібен ще й тому, що при встановленні селектора на «Паркінг», при відпусканні гальма, машина може ще трохи котитися. Це нормально і відбувається тому, що шестерня встигає повернутись на невеликий кут, перш ніж її заблокує шип. Цей момент важливо враховувати при щільному паркуванні.

Якщо ж ухилу немає й місце для паркування рівне, стоянкове гальмо в автомобілі з автоматичною коробкою передач використовувати необов’язково.

Підтримайте "АвтоСвіт", підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_imgspot_img