Чим поганий автозапуск та дистанційний пуск двигуна

Системи автозапуску, а також дистанційного пуску двигуна – не новачки на ринку. Здавна такі опції пропонували розробники охоронних систем сигналізації, сьогодні вони пропонуються безпосередньо автовиробниками. Проте ці системи мають не тільки переваги, але й недоліки. Про останні й поговоримо.

Псуємо двигун

Це особливо помітно проявляється при неодноразових пусках двигуна без подальшої поїздки. Масло розріджується бензином, який нікуди не випаровується, оскільки машина стоїть на місці. Як наслідок, ресурс моторної оливи знижується. Другий наслідок таких пусків – утворення конденсату у вихлопній системі. При звичайній експлуатації вода випарувалася, а так і глушник, і каталітичний нейтралізатор працюють у невластивому їм режимі.

Холодна трансмісія

Сідаючи в автомобіль із прогрітим мотором, водій зазвичай поводиться так, ніби машина вже повністю готова до поїздки. Але це зовсім не так – взимку трансмісія залишається холодною, а тому будь-які різкі навантаження можуть призвести до її ламання.

Ризик викрадення

Вигляд порожньої машини з мотором, що торохтить, мимоволі може викликати у несвідомих елементів суспільства небажані позиви. А оскільки для обходу іммобілайзера зазвичай використовується штатний ключ, що зберігається в обхіднику, досвідчений викрадач може захотіти цим скористатися. «Піщалку» він легко омине – для профі це абетка.

Батарея образиться

Кожен зимовий пуск двигуна – серйозне навантаження для батареї, яка втрачає при цьому свій заряд. Під час подальшого пересування генератор намагається компенсувати витрачену енергію. Але якщо машина стоїть на місці, а дистанційних пусків за ніч кілька, то батарея швидко розряджається, не отримуючи енергію назад. Звичайно, якщо після таких нічних пусків автомобіль чекає пробіг по шосе, нічого страшного не станеться, а ось рутинна поїздка міськими пробками різко скоротить її ресурс.

І ще по дрібницях…

Якщо йдеться про машину з «механікою», то нагадаємо: були анекдотичні випадки, коли автомобіль мимовільно залишав місце стоянки. Хто в цьому винен – не затягнутий «ручник» чи інша помилка власника, особливої ​​ролі не відіграє. Відомі й інші ситуації, які за відсутності власника автомобіля закінчувалися сумно: скажімо, витекло масло, а мотор по команді брелока щосили молотить, не реагуючи на неприємність. Водій, якби він був поруч, швидко відчув би, що треба терміново втрутитися, але він ще вдома.

Звісно, ​​боятися електронних систем безглуздо. Але й повністю довіряти їм теж не варто.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити. А ще ми є у TikTok.