Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаЖиття в дорозіАктуальні темиПодорож у воєнний час. Як впоратися з поломкою без евакуатора?

Подорож у воєнний час. Як впоратися з поломкою без евакуатора?

Автомобіль зламався у дорозі — банальна ситуація, яка траплялася буквально з кожним. Але під час війни, коли довга дорога найчастіше пов’язана з евакуацією та іншими критичними обставинами, така неприємність може дорого коштувати. Зі звичного набору рішень — евакуатор, буксир та самостійний ремонт — гарантовано доступним залишається тільки останнє. Звісно, якщо для цього у вас є знання та засоби.

Підготуйтеся до подорожі

Ми звикли що відповідь на будь-яке питання знаходиться у нашому смартфоні, а якщо потрібна допомога, питання тільки у кількості грошей, які доведеться сплатити. На жаль, обставини змінилися. Інтернет та мобільний зв`язок можуть не працювати там, де завжди були, а кількість робочих сервісів значно зменшилася. Тому, плануючи подорож, візьміть до уваги: ваше благополуччя залежить тільки від вас. Покладіть до багажника набір інструментів та запчастини, з якими можуть виникнути проблеми. Навіть якщо ймовірність таких проблем мізерна, а зайвих грошей немає, краще перестрахуватися, ніж опинитися на трасі без допомоги. Щоб мінімізувати витрати, замовляйте необхідне на Avto.pro — за кращими цінами у перевірених продавців.

З’ясуйте причину несправностей

Якщо автомобіль вийшов з ладу посеред траси, зупиніться та включіть аварійку, навіть якщо дорога здається порожньою. Спробуйте встановити причину несправності. Найбільш поширеними є наступні несправності:

  1. Вийшов з ладу двигун через відпрацьовані оливні фільтри, старе мастило, наднизький рівень рідини для охолодження.
  2. Виникла нестача антифризу або мастила внаслідок протікання — у такому разі можна дістатися найближчого автосервісу своїм рухом.
  3. Спустило колесо чи зламався підшипник. У першому випадку вас врятує зміст вашого багажника — там має бути все потрібне для самостійної заміни. А ось коли ламається підшипник, колесо заклинює і без допомоги не обійтись.
  4. Не працює коробка передач. У випадку з механікою легше — завжди можна дістатися СТО на одній передачі. А ось володарі автомату на автомагістралі потребують допомоги, тому що можуть рухатися тільки занадто повільно.
  5. Несправність електропроводки внаслідок окислення клем. Ви можете очистити клеми самостійно дрібною наждачкою чи зубною щіткою і содовим розчином. Подбайте про те, щоб необхідне було у наявності.
  6. Згоріли запобіжники. Ситуація вирішується дуже легко, коли в вас є набір змінних. У разі відсутності винахідливі водії використовують металічні «жучки» між контактами, що може призвести до короткого замикання і пожежі.

Найкраще страхування від проблем

Усі проблеми, які неможливо вирішити на місці, мають вирішувати завчасно під час планового ТО. Якщо ви не нехтуєте рутинним обслуговуванням, можете не боятись — автомобіль не підведе. Але якщо звикли вирішувати проблеми під час надходження, зараз ви у групі риску. Обов’язково огляньте автомобіль до початку подорожі, проведіть необхідну профілактику та поточний ремонт. А якщо з’ясується, що стан транспорту поганий і ймовірність відмови якихось вузлів велика, краще не ризикувати і пошукати інші варіанти пересування.

Підтримайте "АвтоСвіт", підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_imgspot_img