Що буде, якщо змішати омивач різних кольорів

Після літа в бачку ще є залишки літнього омивача, а настав вже час і про зиму подумати, додавши незамерзайку. На прилавках зараз велика різноманітність рідин. Резонне питання: а чи можна змішувати різні омивайки – літню, незамерзайку, рідини різних кольорів і складів? Чи не станеться небажаної хімічної реакції? Чи можна в рідину на основі метанолу додати незамерзайку з ізопропіловим спиртом?

Спирти поєднуються в будь-яких пропорціях, не призводячи до випадання будь-яких частинок в осад. Водо- і спирторозчинні барвники та поверхнево-активні речовини зазвичай поводяться так само. Та й в інструкції до автомобілів не доводилося зустрічати рекомендацій використовувати рідини лише одного типу або промивати бачок омивача.

Не стикалися спеціалісти й з проблемами сумісності омивайок, від розбавленої «паленої» горілки в дев’яності роки минулого століття до найсучасніших імпортних рідин. Іноді трапляється, що стінки бачка фарбуються кольоровим нальотом від нестійкого барвника, але він швидко сходить.

Отже, змішуйте омивач на свій розсуд, протипоказань для цього немає. Єдине, стежте, щоб склад отриманої рідини був «по погоді».

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити. А ще ми є у TikTok.