Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаЖиття в дорозіАктуальні темиЩо чекає автомобільний ринок України у 2022 році

Що чекає автомобільний ринок України у 2022 році

Рік, що минає, для автомобільного ринку, як у світі, так і в Україні, був дуже непростим. На обмеження, пов’язані з пандемією коронавірусу, наклалася ще й катастрофічна нестача мікрочипів, через яку багато автовиробників змушені призупиняти роботу своїх заводів. А покупці, своєю чергою, вже відчули затримки з постачанням нових автомобілів. Деякі бренди мають буквально порожні склади. У побут знову входить слово «черга». Що ж чекає на автомобілістів у новому, 2022 році?

Насправді картина з новими автомобілями не дуже райдужна. Більшість експертів та учасників ринку сходяться на думці, що проблема нестачі мікрочипів найближчим часом не вирішиться. А це означає, що у 2022 році охочі купити новий автомобіль будуть, по-перше, обмежені у виборі комплектацій, а по-друге, мають набратися терпіння. Чим довше зберігається нестача мікрочипів, тим довшими стають черги. Для деяких брендів очікування замовленого автомобіля затягнеться на пів року, а то й довше.

В ситуації, коли купити новий автомобіль стає певною мірою проблематично, вторинний ринок, який і без того домінує в Україні, у 2022 році має всі шанси на додаткове зростання. Наприклад, привабливою для багатьох може стати можливість купити за ціну нового автомобіля середнього цінового сегмента модель класом вище. Хай уживану, але тут і зараз.

У зв’язку з цим не можна не відзначити ще одну важливу тенденцію, яка давно наростає, а в період пандемії коронавірусу взагалі виходить на перший план. Йдеться про те, де та як українці шукають вживаний автомобіль для потенційної покупки – звичайно, в Інтернеті, на сайтах онлайн-оголошень. Автобазари у класичному вигляді йдуть у минуле. Це підтверджують й експерти.

«Як один з лідерів сервісів для купівлі-продажу авто, ми постійно досліджуємо ринок і вже бачимо ключові тенденції, які будуть зберігатися й у 2022 році. Пошук авто на сайтах онлайн-оголошень тримається на рівні 80% проти вдвічі меншої зацікавленості автобазарами, і цей показник буде зростати далі», – каже Андрій Коцина, керівник напряму OLX Авто.

В цьому немає нічого дивного, оскільки онлайн-пошук вживаного автомобіля дійсно зручний – можна відсортувати оголошення за фільтрами, виходячи зі свого бюджету та вимог до автомобіля, розглянути фотографії, порівняти з аналогічними пропозиціями на ринку. Економію часу у сучасному світі складно переоцінити. За даними OLX, щомісяця легковий транспорт в категорії Авто шукають понад 9 мільйонів разів. Тож бажання українців мати власне авто, не зменшиться.

Ну і, звичайно, не можна не поговорити про те, які саме автомобілі у 2022 році можуть «зробити ринок». Виходячи з того, про що йшлося вище (проблеми з постачанням нових машин), легко спрогнозувати ще більший, ніж зараз, попит на автомобілі зі США. Добре мають продаватися на вторинному ринку й автомобілі преміумбрендів, які давно експлуатуються в Україні. Наприклад, кросовери великої німецької трійки – BMW, Audi та Mercedes-Benz. А ще ми очікуємо на стрибок попиту на електромобілі, оскільки їх ціни поступово знижуються, а зарядна інфраструктура, навпаки, розширюється.

Якщо ж говорити мовою цифр, то, за нашими прогнозами, у 2022 році співвідношення покупок нових та вживаних автомобілів буде відповідати 1:10, тобто на нові автомобілі припаде не більше 10% ринку, що цілком віддзеркалює ситуацію як з кризою в автомобільній галузі, так і рівень достатку українців.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_imgspot_img