Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаЖиття в дорозіАктуальні темиЩо обрати - електромобіль чи гібрид

Що обрати – електромобіль чи гібрид

Під час блекауту багато власників електромобілів були неприємно здивовані неможливістю заправити своє авто. В умовах мирного часу електромобілі звичайно були більш вигідними, ніж авто на бензині. Але через відключення світла стало зрозуміло, що електромобіль — не завжди найкращий вибір.

Багато споживачів, які тільки замислювались над купівлею електромобіля, почали придивлятись до гібридів. Ці автівки мають переваги обох видів, але все ще потребують багато вкладень, чого не скажеш про гральні автомати безкоштовно. Навіть в однакових автомобілів, які працюють на різному типі палива, характеристики будуть відрізнятись.

Особливості електромобілів та гібридів

Вибір між електромобілем та гібридом залежить від ваших потреб, вподобань та умов експлуатації. Важливо враховувати наступні фактори:

  • пробіг і тип поїздок. Якщо більшість ваших поїздок короткі (наприклад, щоденний маршрут на роботу і назад) і ви маєте змогу регулярно заряджати автомобіль, електромобіль може бути відмінним вибором. Він екологічніший, має менше частин, що потребують обслуговування, і нижчі експлуатаційні витрати для коротких поїздок. Якщо ж вам часто доводиться їздити на великі відстані, особливо там, де доступ до зарядних станцій може бути обмежений, гібрид може бути зручнішим. Він має бензиновий двигун, який може використовуватися для подолання великих відстаней;
  • довгострокова перспектива. Потрібно розраховувати вартість палива та зарядок від електрики в довгостроковій перспективі, щоб зрозуміти, що більш вигідно використовувати. В порівнянні з бензиновими двигунами гібриди зазвичай мають кращий показник паливної ефективності, особливо в умовах міського руху та при низьких швидкостях. Вони використовують електродвигун для підтримки роботи двигуна з внутрішнього згоряння, що може суттєво зменшити витрати пального. Але електромобіль зовсім не використовує пальне. При цьому, без можливості достатньо заряджати батарею (наприклад під час довгострокового блекауту), електромобіль не буде корисним зовсім;
  • врахуйте вартість покупки, обслуговування та ремонту кожного типу автомобіля, а також доступність зарядних станцій у вашому районі, можливість обладнати зарядну станцію вдома.

Подумайте про ваш типовий маршрут, фінансові можливості та екологічні переконання, щоб визначити, що краще відповідає вашим потребам.

Економічна вигода: електромобіль чи гібрид

Визначення економічності може включати кілька факторів:

  • витрата палива/електроенергії;
  • вартість електроенергії та палива;
  • обслуговування;
  • пільги.

Електромобілі зазвичай мають меншу витрату електроенергії в порівнянні з гібридами, особливо якщо електромобіль використовується для щоденних коротких поїздок. Однак на довгих поїздках або за відсутності можливості підзарядки гібриди можуть бути не тільки більш економічними, а й більш доцільними.

Електроенергія зазвичай дешевша в більшості регіонів у порівнянні з традиційними видами палива. Якщо ціна на електроенергію залишається низькою та стабільною, то експлуатація електромобіля може бути економічно вигіднішою. Також електромобілі мають менше рухомих частин. Тож вони потребують менше обслуговування. Наприклад, нема потреби в регулярній заміні масла, фільтру. Це знижує витрати на обслуговування. І головний аргумент: в Україні діє нульове розмитнення електромобілів, тож купити авто цього типу за кордоном є максимально вигідним рішенням.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_imgspot_img