Що таке VIN-код авто, і для чого він потрібний

Vehicle identification number, більш звичний для користувача як VIN, на слуху у багатьох автолюбителів. Однак, далеко не всі з них знають, що це в принципі таке, і, головне, що з ним робити?

Що ж таке VIN код автомобіля

Йдеться про спеціальний, абсолютно унікальний номер, який присвоюється транспортному засобу в момент його випуску з конвеєра. Немає і не може бути двох однакових VIN. Але унікальність ТЗ – не єдине практичне завдання цього номера. По ньому можна дізнатися багато цікавої та корисної інформації. Код корисний не лише покупцям, а й самим власникам машин.

Для чого потрібен ВІН-код автомобіля

Загалом знання унікального номера відкриває широкі перспективи, аж до можливості очистити історію авто зі США. Однак на практиці сфера застосування VIN-куди більш приземлена. Зокрема, можна виділити такі напрямки:

 1. Фактично з ВІН-номеру можна дізнатися про кількість власників, а також про те, як часто вони змінювалися. Якщо машину постійно продають, то з високою ймовірністю в ній є якісь серйозні вади.
 2. Визначити, чи розшукується автотранспортний засіб, як викрадений або розшукуваний з інших причин.
 3. Кількість дорожньо-транспортних пригод, у яких було зафіксовано участь цього транспортного засобу.
 4. Чи накладено арешт на машину. Іноді авто виступають заставою. Тоді угода купівлі-продажу може бути визнана незаконною і покупець залишиться баз машини і грошей.

Перевірити VIN необхідно обов’язково при покупці автомобіля.

Яка інформація міститься у самому ВІН-коді?

Якщо звернути увагу, можна побачити досить довгий код. Він обраний не випадковим чином, і має певне значення. У загальному вигляді номер розшифровується так:

 • перші три символи зарезервовані виробниками, за ними можна дізнатися про марку авто;
 • наступні чотири – це дані про модель, у тому числі використовуваний кузов, двигун;
 • на дев’ятій позиції знаходиться частина контрольної суми або інформація про коробку перемикання передач – механічна або автоматична;
 • далі йде рік випуску, причому в одному знаку, що відповідає конкретному чотиризначному значенню;
 • на одинадцятій позиції розташувався номер заводу-виробника (як відомо, провідні бренди мають чимало заводів по всьому світу);
 • І завершує комбінацію серійний номер конкретної машини.

Таким чином, за допомогою подібної технології шифрування власники та покупці машини можуть отримати масу корисної та цікавої інформації.

Де шукати номер

У сучасних моделях на лобовому склі виділено спеціальне вікно для цього. Але в старих машинах такої опції не передбачено. Крім того, ВІН-код дублюється на:

 • порогах (частіше під водійськими дверцятами, але може бути і під пасажирськими);
 • перегородках силових агрегатів;
 • на амортизаторах спереду;
 • радіаторному кронштейні.

Насамкінець варто сказати, що VIN-номер – це важливий і, головне, ефективний інструмент, що дозволяє отримати багато корисної інформації. В першу чергу вона корисна для покупців транспортних засобів. Немає нічого простішого, ніж забити в спеціальних інтернет-сервісах ВІН-номер і отримати достовірну та об’єктивну інформацію. Потрібен цей код і власникам машин. По ньому сьогодні зручно замовляти деталі через Інтернет.

І ще, перебиті чи стерті, навіть пошкоджені корозією до «нечитаемості» VIN -коди – це гарантія того, що на облік машину не поставлять. З такими пропозиціями від продавців краще відмовлятися одразу, навіть не замислюючись.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити. А ще ми є у TikTok.