Як боротися з запотіванням вікон в автомобілі

Дуже часто восени та взимку у водіїв виникають проблеми з запотіванням вікон, особливо в старих автомобілях. Ось 5 простих способів боротьби з цим неприємним явищем.

  1. Ретельне очищення вікон зсередини може дати напрочуд гарні результати, особливо в автомобілях, в яких часто курять, оскільки тютюн і дьоготь залишають на склі жирну плівку. Досягти бажаного результату можна зі звичайним засобом для миття вікон, яким ви користуєтеся вдома, та паперовими рушниками або газетою. Можна також використовувати спеціальні засоби проти запотівання вікон – їх легко знайти в супермаркетах або на заправках.
  2. Якщо у вашому автомобілі є кондиціонер, використовуйте його, навіть якщо увімкнено опалення. Багато автомобілів мають систему вентиляції, сконструйовану таким чином, що після вимкнення кондиціонера вікна запарюються протягом кількох секунд. Система, поки вона працює, швидко усуває надлишок вологи.
  3. Якщо попередні поради не допомогли, перевірте салонний фільтр та замініть його, якщо ви цього не робили протягом останнього року. У дощову погоду бруд і залишки листя, якими забивається фільтр, ефективно збирають і утримують вологу й при увімкненні подачі повітря вона перетворюється на водяну пару, яка осідає на скляній поверхні. У більшості автомобілів заміна цього елемента нескладна – інструкція, як це зробити, зазвичай йде в комплекті з новим фільтром.
  4. Восени та взимку всередину автомобіля потрапляє велика кількість води, наприклад, у вигляді снігу або мокрого одягу. Якщо ваші поїздки зазвичай нетривалі, коли автомобіль не встигає належним чином прогрітися, зібрана вода не випарується. Спеціальні засоби (осушувачі), які можна придбати в автомагазинах, допомагають позбутися вологи, але дешевший і швидший спосіб – використовувати товсті шари газет, поклавши їх під килимки. Їх обов’язково треба міняти кожні 2-3 дні, щоб не стало гірше. Також варто час від часу примусово прогрівати салон, а після поїздки ретельно провітрювати автомобіль, відкривши всі двері на 2-3 хвилини.
  5. Якщо ви хочете надовго позбутися вологи в салоні автомобіля, варто почистити та пропилососити його. Ні, це не жарт – пісок, пил, старі серветки, які впали під сидіння або забуті у відсіках для зберігання дрібних речей, чудово накопичують вологу та створюють проблеми.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити. А ще ми є у TikTok.