Автомобільні бренди
Автомобільні бренди

Як не заснути за кермом?

Водій, який заснув за кермом, – це гарантована ДТП. Часто зі смертельним наслідком. Як цьому запобігти?

Загальні рекомендації давно відомі: не перевтомлюватися, вчасно робити зупинки та негайно припиняти рух, якщо їхати зовсім нема сил. Але з якого дива, наприклад, людину долає дрімота в середині робочого дня?

Сучасна медицина виділяє кілька причин це стрес та інші психічні порушення, а також тривала депресія, що протікає приховано. Крім того, денна сонливість може бути побічним ефектом після приймання протинабрякових, протиастматичних або стероїдних лікарських препаратів. Зазначимо також так званий симптом апное сну, при якому відбувається короткочасна (на 15-25 секунд) раптова зупинка дихання, обумовлена ​​припиненням скорочень дихальної мускулатури. При цьому порушується нормальна структура сну: людина або прокидається, або її сон стає поверхневим. Деякі чоловіки з сильним ожирінням після сорока років не можуть робити глибокі вдихи та прискорювати темп дихання, наслідком чого також є підвищена денна сонливість.

Що ще? Сучасна людина часто веде пасивний спосіб життя, годинами просиджуючи перед комп’ютером. Зазвичай це відбувається у приміщеннях з обмеженим припливом свіжого повітря. Звідси неминучі емоційні навантаження, інтенсивна розумова діяльність, періодичні стресові ситуації. Одне накладається на інше – у результаті в середині дня організм несподівано потребує перепочинку.

Як із цим боротися? Загальновідома порада – напої, що містять кофеїн. Проте лікарі попереджають про шкоду зловживання кавою та міцним чаєм (зокрема, ближче до вечора), тому що надлишок кофеїну може викликати психогенну залежність – теїзм, що супроводжується головними болями, нервозність, почастішання пульсу та, звичайно, безсоння. Тому після 16-17 години вживання кави небажане. Дуже небажаний також приймання будь-якої їжі після 19:00 хоча, як відомо, саме в цей час у нас розігрується апетит. Щовечора корисно приймати заспокійливий душ (з температурою води не вище +40°C). У квартирі ввечері не варто вмикати яскраве світло й слухати гучну музику.

А основна причина ненормального сну, швидше за все, пов’язана з комп’ютерами та іншими гаджетами, які повністю захопили владу над сучасною людиною. Перед сном ні в якому разі не рекомендується стирчати перед ноутбуком, що надмірно активує головний мозок замість того, щоб заспокоювати його. Навіть якщо йдеться не про якусь службову діяльність, а, скажімо, про відеоігри. Навіть найтупіша гра на світі розбурхує мозок, замість того, щоб спокійно підготувати його до відпочинку.

Кілька слів про ранок. Дуже корисні теплий душ і нормальний сніданок. Бажано їсти злакові, тобто каші, овочеві салати з відвареним м’ясом або рибою, а також яйця та сир зі сметаною. Проте безглузда мода, на жаль, бере своє. А організм знаходить протиотруту, вимагаючи перепочинку в найнесподіваніший момент. Не намагайтеся обдурити сонливість – вона завжди перемагає. А розплата може стати непоправною.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_imgspot_img