Як вибрати смартфон для водія

Сучасний смартфон – це універсальний гаджет, який здатен перетворити звичайний телефон в невеликий комп’ютер, сканер, камеру чи платіжний засіб. Не дивно, що сфера професійного застосування смартфонів постійно розширюється.

Ця тенденція також стосується і водіїв. Найбільш цікавий приклад – використання смартфона в якості навігатора. Для таксистів це можливість роботи зі спеціалізованими додатками, для меломанів – повноцінна заміна штатної аудіосистеми.

Отже, який смартфон потрібен водієві? Давайте розбиратися.

Вибір бренду

Цей критерій навряд чи можна вважати головним, але для багатьох він є принциповим. Щодо адептів яблучного бренду, то тут вибір цілком зрозумілий. Всім іншим вибрати смартфон буде складніше, бо на ринку присутні десятки брендів, як відомих та з надійною репутацією (наприклад, Самсунг), так і тих, що відносно нещодавно заявили про себе.

Звісно, дехто бажає отримати гарний апарат за невеликі кошти, тому вибір бренду – це, зазвичай, пошук компромісу.

Функціонал

Функціонал визначає, чи буде задоволено професійні потреби. Дизайн в цьому аспекті важливий для певних категорій водіїв, що схильні до естетики. Можливості камери для них теж не на останньому місці, але цей параметр дійсно важливий. Не для селфі, звичайно, а для забезпечення якісної картинки, якщо телефон використовуватиметься як реєстратор.

Наявність GPS-модуля, який здатен працювати при відсутності інтернету, зайвим теж не буде, навіть якщо ви не таксист. Будь-який водій може потрапити в ситуацію, коли поточне місцезнаходження невідоме, в таких випадках використання навігаційної системи буде дуже доречним.

Потужність смартфона (кількість ядер процесора та оперативної пам’яті), звісно, важливі, але не критично: теперішні, навіть бюджетні, моделі працюють майже без лагів. Більш уваги слід приділяти ємності батареї, хоча й тут проблем не має бути, оскільки підзарядка смартфона від бортової мережі авто вже давно стала звичністю.

Нарешті, намагайтесь вибирати моделі з покращеними показниками захисту від вологи та ударів, оскільки умови експлуатації в авто важко назвати ідеальними, та й у випадку аварії важливо, щоб телефон не постраждав.

Технічні характеристики

Щодо внутрішньої комплектації, то середньостатистичному водію потрібен смартфон з такими рекомендованими характеристиками:

  • Мінімум 2 ГБ оперативної пам’яті. Хоч, теперішні стандарти вже перевищують цей показник, знайти новий смартфон з 1 гігабайтом оперативки ще треба зуміти.
  • Розмір дисплею. Тут все просто: чим більше, тим краще. Орієнтуватися потрібно на апарати з екраном від 5 дюймів, не менше.
  • Якісне геопозиціювання можливе тільки на доволі дорогих гаджетах. Якщо для вас це важливо, враховуйте якість супутникового зв’язку на гаджеті. З іншого боку, точність до метра потрібна далеко не завжди, навіть якщо ви заблукали в лісі.
  • Підтримка 4G – це стандарт, особливо в нинішніх реаліях. Однак, наразі моделі без цієї функції – рідкість.

Ми навмисно не вказали такий важливий критерій, як вартість. Все одно користувач буде вибирати серед смартфонів за власними персональними уподобаннями та розміром бюджету.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити. А ще ми є у TikTok.