Автомобільні бренди в Україні
Автомобільні бренди в Україні

Як їздити в густий туман

Туман на дорозі завжди підвищує ризик зіткнення. Не тільки осінь, але й початок зими – це час, коли густий туман може з’явитися де завгодно. Саме час згадати основні принципи керування автомобілем в умовах обмеженої видимості.

Керуючи автомобілем в умовах обмеженої видимості, водій повинен насамперед зменшити швидкість і тримати достатню дистанцію позаду іншого транспортного засобу, а також звернути особливу увагу на узбіччя дороги, оскільки велосипедисти та пішоходи можуть бути абсолютно непомітними.

Багато водіїв роблять помилку, вмикаючи задні протитуманні фари, як тільки виникає легкий туман. Такими діями вони створюють ризик засліпити водія позаду. Варто пам’ятати, що під час туману гальмівні вогні стають менш помітними, що також підвищує ризик зіткнення.

Туман – явище неоднорідне і виникає в різних місцях з різною інтенсивністю, тому потрібно адекватно реагувати на умови, які панують на дорозі в певний момент, і відповідно вмикати або вимикати світло. Це правило стосується і передніх протитуманних фар, які можуть засліпити зустрічних водіїв.

З якою швидкістю потрібно їхати в тумані?

Немає однозначної відповіді на це питання, однак експерти радять не перевищувати швидкість 100 км/год у слабкий туман, коли видимість складає щонайменше 150 метрів. Теоретично хороший автомобіль на такій швидкості повинен зупинитися приблизно через 40 метрів у разі екстреного гальмування, але на практиці ця відстань буде значно довшою. Треба враховувати час реакції водія – за одну секунду автомобіль, що рухається зі швидкістю 100 км/год, долає майже 28 метрів. Крім того, коли в повітрі є туман, асфальт зазвичай мокрий, що збільшує гальмівний шлях.

Також варто пам’ятати, що легкий туман часто попереджає про те, що через декілька секунд ви потрапите в настільки густий туман, що видимість складе не більше кількох метрів перед капотом автомобіля. У таких випадках варто максимально знизити швидкість або навіть знайти безпечне місце для зупинки та перечекати негоду. Краще втратити час, ніж наражати себе на ризик потрапити в ДТП.

Підпишіться на наш Telegram-канал або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.