Тест-драйв крос-хетчбека Citroen C4. Що у нього з підвіскою?

Багато років тому автомобілі марки Citroen, оснащені гідравлічною підвіскою, цінували за їх неймовірний комфорт. Новий крос-хетчбек Citroen C4 гідравліки не має, але йому теж є чим здивувати шанувальників бренду і не тільки їх. Тестуємо нову генерацію моделі з дизельним двигуном 1.5 BlueHDi на 130 к.с. та 8-ступеневим «автоматом».

Щось добре, щось – не дуже

Зовнішній вигляд Citroen C4 не позбавлений сміливого стилю, властивого сучасним французьким автомобілям. Найвиразніший елемент – різко скошена задня частина даху, яка плавно перетікає у заднє скло, скрізь яке… майже нічого не видно. Звичайно, під час руху заднім ходом завжди можна використовувати датчики та камеру, але таке обмеження влаштує не всіх.

Оригінальні рішення зустрічаються й в салоні нового Citroen C4. Маємо на увазі не лише форму панелі приладів, кермо або візерунки на сидіннях, але й невелику 5,5-дюймову цифрову панель приладів, яка має занадто дрібні показники температури охолоджувальної рідини або тахометра. «Читати» їх незручно. Зате в багатих комплектаціях можна побачити head-up дисплей і ще багато сучасних діджитал-фішок, без яких розраховувати на успіх серед молоді не варто. Звичайно, є можливість обирати матеріали та колір оздоблення сидінь, гратися з багатьма варіантами індивідуалізації зовнішності автомобіля.

Але нас тут і зараз більше цікавить функціональність нового Citroen C4. Передня частина салону зручна. Ймовірно, можна б було використати трохи довші подушки для сидінь, але це дрібниця, особливо з огляду на те, що ззаду через вузький дверний отвір та низьку похилу лінію даху дорослим людям некомфортно не тільки сідати, але й виходити.

Зате ми оцінили інтуїтивно зрозумілу роботу мультимедійної системи та факт використання класичної панелі кондиціонера або аналогового регулювання гучності. Нам також сподобалась двоярусна підлога багажника, але не дуже сподобався його об’єм: з одного боку, 380 літрів – це помірно для крос-хетча С-класу, з іншого – той самий Volkswagen T-Roc має багажник об’ємом 445 літрів.

Як їде?

Дизель під капотом нової моделі сьогодні поступово стає рідкістю, але французам подобаються дизельні двигуни, а їх агрегати мають досить хороші відгуки, коли справа стосується довговічності. Але тут треба мати поміркований підхід. По-перше, дизельний C4 коштує дорожче бензинового, по-друге, він не вразить вас своєю динамікою (0-100 км/год за 10,6 секунди), по-третє, не шокує й супернизькою витратою пального (5,6 л/100 км в міському циклі – хороший результат, але це на півтора літра більше, ніж заявлено у характеристиках).

Залишилися певні змішані почуття і щодо роботи автоматичної коробки передач. У звичайному режимі вона іноді губилася, тобто коли потрібне було швидке прискорення, вона на мить замислювалася, а потім відчутним ривком змінювала передачу. Були також ривки при наближенні до світлофора, коли сталося спонтанне пониження передачі. Ситуація покращилася в режимі Sport, хоча щоденна їзда в цьому режимі не має сенсу, тому що перемикання передач відбуваються на вищих обертах, що помітно збільшує витрату палива, а нам цього не потрібно, чи не так?

Наостанок ми залишили найкраще в цій машині – комфорт під час їзди. Підвіска з прогресивною гідравлічною системою поглинання коливань ідеально фільтрує нерівності дороги до рівня, недосяжного для конкурентів з класичною підвіскою. Це просто магія! Але вона, на жаль, недоступна для базового бензинового мотора 1.2 PureTech на 100 «конячок» з 6-ступеневою «механікою».

Висновок

Новий Citroen C4 – типово французький автомобіль не тільки з точки зору комфорту, але й в плані оригінальності та сміливості рішень, які, на жаль, не завжди йдуть поруч з практичністю. Хоча ми впевнені, що багато користувачів Citroen C4 або не звернуть на це увагу, або просто закриють очі на недоліки. Найголовніше, що подорожувати на новому Citroen C4 дуже приємно, безпечно і цілком економічно, коли під капотом дизель. Хоча сама по собі покупка топової дизельної версії з «автоматом» не є найвигіднішою пропозицією на ринку.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити. А ще ми є у TikTok.