Автомобільні бренди в Україні
Автомобільні бренди в Україні
ГоловнаГаражРемонт і обслуговуванняЩо робити з забрудненим фільтром сажі дизеля?

Що робити з забрудненим фільтром сажі дизеля?

У сучасних дизельних двигунів є «ахіллесова п’ята» – фільтр сажі. Якщо він забрудниться, авто просто не рушить з місця. Така послуга як очищення фільтра сажі (очистка сажевого фильтра) розв’язує проблему. Але не все так просто. Розповімо про проблему докладніше.

Що таке фільтр сажі?

Це елемент, призначений для очищення дизельного вихлопу від частинок чорного вуглецю. Це продукт згоряння масла та палива, один з найбільш токсичних. Фільтр сам по собі – це вкладка з кераміки, з пористою структурою і невеликими каналами. На їх поверхні осідають мікроскопічні частинки сажі. Частина з них догорає, перетворюючись в CO2, частина так і залишається на фільтрі.

Фільтр сажі створювали для багаторазового використання. У нього достатній ресурс для тривалої експлуатації. Електронні системи автомобіля (датчики тиску і температури) контролюють стан елемента. Якщо система фіксує перегрів або зростання тиску, значить фільтр забився.

На сучасних автомобілях в такому випадку запускається процедура самоочищення. Вона можлива, якщо авто рівномірно рухається на середніх і вище обертах. В ідеалі – це їзда по рівному заміському шосе без пробок. Для машин, що рухаються тільки в умовах міста, це нереальні умови. Як результат – без самоочищення фільтр забивається. Але навіть якщо процедури проходили справно, фільтр все одно буде засмічений приблизно через 200 тис. км пробігу.

Навіщо потрібна чистка фільтра сажі?

За заміну фільтру сажі доведеться заплатити кілька сотень доларів. Природно, автовласники шукають більш доступні способи розв’язання проблеми. Потрібно сказати, що деякі рекламовані методи допомагають лише на короткий час. А таке радикальне рішення як видалення фільтра, призводить до тяжких наслідків.

Один зі способів розв’язання проблеми – чистка фільтра сажі на автосервісі. Професійні СТО використовують для цього спеціальне обладнання. Під впливом струменя води високого тиску і гарячого повітря поверхня фільтра ефективно очищається. Немає ніяких пошкоджень, і пропускна здатність елемента відновлюється на 100%.

Чи можна чистити фільтр на першому-ліпшому СТО? Фахівці компанії turbosto.com.ua радять довіряти тільки надійним компаніям. Чим чистка фільтра сажі у них відрізняється від аналогічної послуги «кустарного» сервісу?

Досвідчені майстри спочатку проводять комплексну діагностику і з’ясовують, чому забився фільтр, а також усувають ці причини. І тільки після цього проводять чистку. Саме цей варіант гарантує тривале та ефективне використання фільтра надалі.

Підпишіться на наш Telegram-канал або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.