Що таке антифриз?

Антифриз, або охолоджуюча рідина для двигуна, – це кольоровий розчин хімічних складових, змішаний з водою, який допомагає регулювати роботу двигуна за екстремальних температур. Коли температура зовні змінюється від високої до низької, охолоджуюча рідина прокачується по всьому блоку двигуна, щоб підтримувати рівномірну робочу температуру. Однак антифриз робить більше, ніж просто регулює температуру. Підтримання належного рівня рідини також допомагає запобігти корозії.

Як працює охолоджуюча рідина для двигуна?

Охолоджуюча рідина змішується з водою, зазвичай у співвідношенні 50/50, і заливається у відповідний резервуар у вашому двигуні. Хімічна речовина етиленгліколь використовується як основа для створення рідини, яка прокачується через двигун вашого автомобіля для регулювання та підтримання оптимальної робочої температури в екстремально спекотних або холодних погодних умовах.

Типи антифризу

Усі охолоджувальні рідини складаються з базової хімічної речовини – етиленгліколю. Незалежно від того, чи це зелений, рожевий або помаранчевий колір, вони всі однакові в своїй основі. Відрізняють їх один від одного додаткові присадки та барвники, призначені для використання у автомобілях з різними технічними показниками.

Можна обрати і купити антифриз для кожного типу транспортних засобів. Кожен з них спеціально розроблено для підтримки роботи двигуна відповідного типу. Важливо знати відмінності, щоб правильно підібрати антифриз для свого автомобіля. Найпоширенішим різновидом рідких антифризів є формула IAT, або технологія неорганічних присадок. Також часто використовують антифризи гібридної технології поєднання органічних кислот (HOAT), що являє собою комбінацію IAT і OAT.

Оскільки за останні кілька десятиліть технологія виробництва охолоджувальних рідин зазнала значного розвитку, якщо ви є власником старого автомобіля (якщо радянського, то вам підійде і тосол: https://autodoc.ua/category/tosol-id48-3) , вам потрібна формула зі спеціальними присадками, які дозволять старим і новим хімічним речовинам працювати разом.

Замовити антифриз можливо в наступних типах і кольорах:

  • IAT (технологія неорганічних присадок) – зелений. Це перевірена формула, яка використовується десятиліттями.
  • OAT (технологія органічних кислот) – помаранчевий
  • HOAT (гібридний OAT) – жовтий
  • HOAT (гібридний без фосфатів) – бірюзовий
  • P-HOAT (фосфатований) Фосфати та органічні кислоти – рожевий/блакитний
  • Si-OAT (Silicated HOAT) Силікати та органічні кислоти – фіолетовий

Нагадуємо, що рекомендований тип охолоджувальної рідини часто можна знайти в інструкції з експлуатації вашого автомобіля.

Заміна антифризу

Більшість рідин, необхідних вашому автомобілю, слід зливати та замінювати через певні проміжки часу, щоб забезпечити їх ефективну роботу. Те ж саме стосується і антифризу. Щонайменше двічі на рік слід перевіряти його рівень – перед літнім сезоном та на початку зимового. Точна інформація про те, коли слід промивати та замінювати охолоджуючу рідину у вашому автомобілі, зазначена у інструкції з експлуатації автомобіля.

Хімічні речовини, що містяться в антифризі, інтенсивно працюють щоразу, коли ви вмикаєте автомобіль. Чим довше охолоджуюча рідина у вашому двигуні залишається незмінною, тим менш ефективними стають хімічні речовини, що входять до її складу.

Незалежно від того, чи ви новачок в автосервісі, чи лагодите свій автомобіль десятиліттями, завжди важливо знати, що ви робите, перш ніж почати. Оскільки антифриз є хімічною речовиною, слід дотримуватися належних заходів безпеки щоразу, коли ви самостійно замінюєте рідини в автомобілі. Ось кілька речей, про які слід пам’ятати перед початком роботи:

  • Підготуйте захисні окуляри та одноразові рукавички, щоб запобігти травмуванню при розбризкуванні рідини.
  • Перед відкриттям контейнера прочитайте та дотримуйтесь усіх інструкцій на етикетці щодо безпечного поводження з рідиною, її використання та утилізації.
  • У разі розливу рідини, її слід або повністю поглинути паперовими рушниками, або змити великою кількістю води, щоб уникнути випадкового потрапляння на людей або тварин.
  • Зберігайте невикористаний антифриз в оригінальній промаркованій тарі з щільно закритою кришкою. Якщо ви використовували концентровану охолоджуючу рідину, яку перед зберіганням розбавили водою, чітко позначте ємність, щоб вказати, що вона була розбавлена.

Антифриз забороняється утилізувати на сміттєзвалище або через системи каналізації, які виходять в будь-які водойми, в підземну систему стоків. Оформити антифриз утилізацію ви можете через центр переробки та утилізації хімічних речовин.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити. А ще ми є у TikTok.