Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаГаражРемонт і обслуговуванняЯк підібрати АКБ, щоб стартер служив довше

Як підібрати АКБ, щоб стартер служив довше

Різниця між загальним опором головної лінії живлення й акумулятора та технічними вимогами автовиробника може призвести до пошкоджень стартера та проблем із запуском двигуна. Як уникнути проблем?

Як автомобіль рушає з місця? Від акумулятора потрібно передати енергію стартеру, який має розкрутити двигун. Окрім живлення стартера, АКБ відповідає за роботу іншого електрообладнання. Але коли мова заходить про тонкощі вибору нової батареї, головним критерієм виявляється саме сумісність із параметрами стартера: адже з найбільшою віддачею акумулятора доведеться працювати саме в момент запуску двигуна. Сьогодні ми розповімо про те, що важливо враховувати при купівлі та якою може бути ціна помилки.

Ключовими для нормальної експлуатації АКБ є такі характеристики, як місткість і пусковий струм (струм холодного прокручування). Перша означає, скільки енергії здатний накопичити та віддати акумулятор, друга — максимальну силу струму, який батарея здатна передати на стартер у момент його запуску. Оскільки найскладніше двигун заводиться в морози, то пусковий струм акумулятора вказується для температури –18°C.

Для надійної експлуатації автомобіля в будь-яких умовах необхідно використовувати акумулятор із коректними параметрами. І місткість, і пусковий струм акумулятора повинні бути не меншими, ніж рекомендує виробник. І це зрозуміло: інакше двигун просто не заведеться. Проте й набагато перевищувати ці значення не слід.

Річ у тому, що з місткістю АКБ пов’язаний ще один суттєвий параметр – її внутрішній опір. Ця величина непостійна та залежить від різних параметрів (наприклад, температури та щільності електроліту, стану пластин, рівня заряду тощо). Проте в цілому існує зворотна залежність: чим більша місткість, тим менший внутрішній опір батареї і навпаки. А від внутрішнього опору залежать напруга та розрядний струм акумулятора. Тому серйозна різниця між загальним опором головної лінії живлення й акумулятора та технічними вимогами виробника транспортного засобу може призвести до серйозних пошкоджень стартера та проблем із запуском двигуна.

Використання маломісткої АКБ із занадто високим внутрішнім опором може спричинити наступне:

  • зниження ефективності роботи стартера;
  • несправності в роботі стартера;
  • поганий запуск двигуна за низьких температур;
  • падіння напруги акумулятора в разі сильних струмів;
  • оплавлення контактів соленоїда.

Використання акумулятора занадто великої місткості з низьким внутрішнім опором може викликати такі наслідки:

  • теплове перенавантаження;
  • розмагнічування (постійно збуджувані стартери);
  • розтріскування зубців на веденому та тяговому зубчастих колесах;
  • розфрезерування зачеплення зубчастих коліс.

Отже, оптимальною повинна вважатися така модель АКБ, яка здатна покрити всі потреби встановленого в автомобілі електрообладнання, і є сумісною з параметрами стартера двигуна.

Автомобільна промисловість не стоїть на місці: обладнання, що вимагає електроживлення, в сучасних машинах стає дедалі більше, з’являються інновації (наприклад, система «старт-стоп»), що висувають особливі вимоги до характеристик акумуляторів. Тому провідні виробники постійно розширюють і модернізують лінійки своєї продукції, щоб задовольняти запити ринку.

Так, в асортименті одного зі світових лідерів у галузі виробництва акумуляторів – компанії Bosch – представлені моделі АКБ різних класів для автомобілів із різним рівнем енергоспоживання. Наприклад, базова серія батарей Bosch S3 призначена для автомобілів із невеликим рівнем енергоспоживання. Акумулятори S4E з технологією EFB і батареї S5A з технологією AGM спеціально розроблені для роботи у складі електромережі із системою «старт-стоп» і забезпечують впевнений пуск двигуна навіть у випадках, коли акумулятор одночасно живить велику кількість електрообладнання.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_imgspot_img