Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаГаражРемонт і обслуговуванняЗаклинив пас безпеки водія Fiat Doblo. Що робити?

Заклинив пас безпеки водія Fiat Doblo. Що робити?

Ремінь безпеки в будь-якій машині може вийти з експлуатації. Така ситуація, особливо пов’язана з поломкою механізму фіксації ременя водія, застає автомобіліста зненацька, викликаючи паніку.

Ознайомившись із цим текстом, читачі отримають відповіді на питання про причини дисфункції даного елемента і дізнаються, що робити, якщо раптом заклинив ремінь безпеки Фіат Добло.

Заклинювання ременя авто – що це і чому воно відбувається?

Вважається, що ремінь у машині заклинив, якщо витягнути його з гнізда не вдається. Це означає, що непридатний блокуючий механізм.

Конструкція даного механізму оснащена мініатюрним чутливим елементом кулястої форми. Коли відповідна кулька рухається через пристрій важелів, відбувається його зчеплення з корпусом шестерні котушок. Чим сильніше і швидше втягуватиметься ремінь, тим істотнішим буде тиск диска котушки на поверхню гвинта, що блокує кульку.

Заклинити ремінь у Fiat Doblo може з трьох основних причин:

 • цей елемент, відслуживши належний термін, зносився – знайти добротну і дешеву заміну ременю, що зіпсувався, допоможе магазин «Айболіт-Авто» авторозбірка Fiat Doblo;
 • дефект роботи однієї з деталей механізму пристебнутого ременя;
 • блокування, спровоковане спрацьовуванням піропатронів системи внаслідок дорожньо-транспортної пригоди.

Як зняти ремінь, що заклинив: покрокова інструкція

Перед демонтажем ремінця з неробочим замком рекомендується його витягнути на всю довжину і закріпити у відповідному стані канцелярською скріпкою.

Зняття ременя водія, що не відстібається, виконується у наступному алгоритмі.

 1. Від’єднують акумуляторну клему “-“.
 2. Знімають бічну оббивку порога.
 3. Виконують демонтаж накладки котушки ременя.
 4. На пристрої котушки ременя від’єднують від гнізда кабель.
 5. Використовуючи коротку хрестоподібну викрутку, відгвинчують болти, якими ремінь кріпиться до кузова авто.
 6. Витягають котушку ременя, а потім з неї вилучають пістон – пластикову деталь, що фіксує проводку.
 7. Знаходять на тильній стороні котушки пластмасову кришечку. Ця кришка фіксується двома клямками, що розміщуються в її металевій зоні, а також пістоном, оснащеним полімерним штирем. Зсередини цей елемент за допомогою тонкої викрутки висувають, після чого «вусики» стискають щипцями з подовженими звуженими кінцями. Коли ця точка фіксації від’єднана, можна приступати до від’єднання кришки від інших елементів кріплення.
 8. Після зняття кришки відкривається доступ до зеленого утримувача з кулькою. Він прикріплений у двох місцях. Кульку слід витягнути, потім виконати протирання «напівсфер» для нього.
 9. Практика показує, що розібратися в причині зачіпки «вуса» кульки за шестірню, інтегровану в котушку, вдається рідко. Можна спробувати вкоротити “вусик” утримувача на 1-2 мм. Така опція може поновити функціональність механізму.

Завершальним етапом роботи є збирання у зворотній послідовності.

Якщо відновлення працездатності ременя безпеки машини можливим не представляється, новий ремінь краще пошукати в магазинах, що продають запчастини на Фіат Добло.

Торгові компанії, що займаються продажем деталей уживаних машин, найчастіше пропонують своїм покупцям оригінальний товар, що знаходиться в технічно справному стані, за доступними цінами. Тому купити на Fiat Doblo запчастини, у тому числі й ремінь безпеки, – це рішення цілком раціональне.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_imgspot_img