Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаГаражШини, автохімія, запчастини5 порад, як обрати якісні автомобільні шини

5 порад, як обрати якісні автомобільні шини

Автомобільні колеса – це єдиний елемент «автоорганізму», який взаємодіє з поверхнею дорожнього покриття. Щоб забезпечити комфортну, а найголовніше – безпечну їзду, цей контакт повинен бути надійним, а зчеплення – ідеальним. Якщо гума зносилась, колеса потрібно терміново замінити. Автошини зі стертим до критичних показників протектором уже не можуть надійно виконувати свої функції. Заміна гуми також актуальна, коли знижується температура на вулиці – це час для переходу з літніх коліс на зимові. З погіршенням погодних умов автівки на літніх шинах перетворюються на небезпечний та некерований вид транспорту. Тому цю процедуру потрібно проводити своєчасно.

Як обрати якісні автомобільні колеса

Перш ніж купити гуму, необхідно ознайомитися з рекомендаціями виробника транспортного засобу, які містяться в сервісній книжці. Нові колеса за розміром і основними технічними характеристиками мають відповідати вимогам, які зазначені в «мануалі». Якщо не враховувати заводські рекомендації, то наслідки важко передбачити. Це може негативно позначитися на керованості та стійкості автомобіля.

Основні рекомендації щодо вибору шин:

  1. В холодний сезон на автомобіль необхідно встановлювати зимову гуму, в теплий – літню. Різниця між нею велика і полягає, насамперед, в складі. Літня шина більш жорстка, що дає їй можливість зберігати форму при високих температурах, маневруючи на гарячому асфальті. Зимова гума більш еластична, вона «не дубіє» на морозі, що забезпечує чудову реакцію на команди руля. Існує декілька її видів: гладка, з шипом і під шип. Є ще один тип шин – всесезонні. Вони використовуються в регіонах, де переважають «теплі» зими.
  2. Всі 4 шини потрібно замінювати одночасно.
  3. Для оптимальної керованості та контролю варто купувати автомобільні колеса одного типу, розміру, класу швидкості, виробника.
  4. Змінювати розміри шин і дисків необхідно з обережністю. Перш за все необхідно дотримуватися рекомендацій виробника.
  5. Якщо в зимовий період на автомобіль встановлена гума з нижчим індексом швидкості (у порівнянні з оригінальною моделлю), то максимальна допустима швидкість обмежується цим індексом.

Машину варто укомплектувати колесами однієї конструкції. Встановлювати одночасно радіальні та діагональні шини чи гуму з різним дизайном протектора не можна!

Які фактори впливають на вартість автомобільних коліс

Ціна визначається в залежності від:

  • ширини колеса;
  • профілю (процентного співвідношення висоти до ширини);
  • діаметру;
  • індексу швидкості та навантаження. Перший позначається латинською буквою. Це максимальна швидкість, яку шина зможе витримати при правильному тиску і відповідному навантаженні. Індекс навантаження визначає максимальний показник ваги, яку колесо здатне витримати, щоб збереглися його розмір та форма;
  • додаткових функцій. Особливої уваги заслуговує опція Run Flat. Це технологія виробництва автомобільної гуми, яка дозволяє при проколі проїхати на шині приблизно 80–100 км. Стрілка спідометра при цьому може доходити до 80 км/год. Колеса з цією технологією називають «шинами нульового тиску» або «самонесучими».

Важливе значення має цінова політика виробника. Купуючи автомобільну гуму, варто пам’ятати, що економити тут немає сенсу, оскільки від її характеристик залежать безпека водія та комфорт управління транспортним засобом. В інтернет-магазині «ШипШина» можна замовити колеса відомих брендів: Hankook, Nokian, Pirelli, Goodyear, Kormoran, Kleber та ін. Автомобільні шини мають гарантію від виробника та сертифікат якості.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_imgspot_img