Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаГаражШини, автохімія, запчастини50 років безперервного розвитку: секрет популярності вантажних шин TM ROSAVA

50 років безперервного розвитку: секрет популярності вантажних шин TM ROSAVA

Вантажні авто та автобуси суттєво відрізняються від легкових машин своєю вагою, пробігом та умовами експлуатації. Ці транспортні засоби розраховані на вищі навантаження, і важливу роль у цьому відіграють вантажні шини, які вибираються відповідно до категорії машини.

Асортимент та переваги шин ROSAVA

Однією з найпоширеніших на українському ринку вважається вантажна гума ROSAVA. Цей виробник шинної продукції у 2022 році святкує свій 50-річний ювілей.

Компанія досягла за свою історію чималих висот. На заводі за останні роки щорічно виготовляється понад 4 мільйони шин. Шинна продукція, що виробляється на потужностях «Росава Тайерс», має високий попит далеко за межами батьківщини — це підтверджується тим, що понад 60% шин експортується за кордон.

Конструкція корду вантажних шин «Росава Тайерс»

Шини українського бренду ROSAVA для вантажівок виготовляються з радіальним та діагональним кордами. Більш продуктивними та надійними є радіальні вантажні шини, які мають ряд незаперечних переваг у порівнянні з діагональною гумою. Ці шини мають у конструкції металеві нитки, які розташовуються за принципом меридіани, паралельно до інших волокон. Таке конструктивне рішення сприяє зменшенню зсувних деформацій гуми та забезпеченню більш тривалого терміну служби. Завдяки використанню меншої кількості шарів у каркасі покращується відведення тепла. Радіальні шини сприяють:

 • Більшому пробігу та зносостійкості.
 • Кращій керованості вантажними автомобілями.
 • Зниженій витраті палива.
 • Зменшеному гальмівному шляху.

Якщо розглядати діагональні шини ROSAVA, то нитки металокорду розташовуються між бортами по діагоналі. Завдяки збільшеній товщині боковин ця гума — більш міцна, довговічна, стійка до ударів від нерівностей доріг.

Діагональні та радіальні шини на вантажний транспорт можуть бути камерними та безкамерними.

 • Камерні шини мають у конструкції камеру та фліпер, що оберігає від перетирання та защемлення між бортами.
 • У безкамерної гуми ROSAVA з внутрішньої сторони розташований привулканізований шар для забезпечення герметичності.

Тиск закачаного повітря та еластичність гуми багато в чому визначають амортизувальну здатність вантажних автошин.

Особливості вибору вантажної гуми

Під час вибору шин ROSAVA на вантажівки необхідно враховувати їхню застосовність. Так, гума для кермової або провідної осей мають різні технічні характеристики та експлуатаційні властивості. Щоб уникнути поганої керованості та передчасного зносу вантажної гуми, не можна ставити на одну вісь різні види шин, які мають різну конструкцію та параметри.

Експлуатаційні характеристики автомобілів багато в чому залежать від протекторного рисунка шин, який повинен  мати особливу схему розташування поздовжніх та поперечних канав, блоків та ламелей, що відповідатиме конкретному типу дорожнього покриття та погодним умовам. За рисунком бігової доріжки вантажна гума ROSAVA поділяється на такі види:

 • Дорожня: призначені для поїздок хорошими асфальтованими дорогами (рідко по ґрунту).
 • Універсальна: підходять для їзди різними дорожніми покриттями.
 • Брудньова: має підвищену прохідність, тому її зазвичай вибирають для вантажівок, коли доводиться часто їздити по бездоріжжю та ґрунтах, які деформуються.

Поради щодо експлуатації вантажної гуми

Щоб продовжити термін служби шин ROSAVA для вантажних автомобілів, треба враховувати низку рекомендацій:

 • Манера водіння та технічні фактори: потрібно дотримуватися обмежень з навантаження, рекомендованих виробником, інакше будуть знижені загальні експлуатаційні властивості шин, спостерігатиметься інтенсивне зношування протектора.
 • Контроль тиску: варто перевіряти кожні 2–3 тижні (вимірювання проводити з «холодними шинами»).
 • Балансування коліс під час першого використання покришок, виявлення нерівномірності зношування після проведеного ремонту.

Вантажні шини необхідно змінювати, особливо якщо глибина протектора досягла мінімально допустимого значення 1,6 мм або є механічні пошкодження.

Виробник «РОСАВА ТАЙЕРС» надає гарантію на шини — 3 роки за умов дотримання правил транспортування, експлуатації та зберігання шин.

Усі шини бренду ROSAVA — якісні та надійні у використанні, навіть в холодний зимовий період, тому що виготовлені з урахуванням високих міжнародних стандартів та особливостей українських доріг.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_imgspot_img