Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаГаражШини, автохімія, запчастиниАнтидощ для автомобіля – що це таке та як вибрати?

Антидощ для автомобіля – що це таке та як вибрати?

Антидощ створює водовідштовхувальне або гідрофобне покриття на склі та дзеркалах автомобіля, підвищуючи безпеку та допомагаючи щіткам склоочисника краще справлятися зі своєю роботою (а то й зовсім обходиться без них). На що звертати увагу під час вибору антидощу в магазині?

Антидощ містить суміш розчинника з полімерами. Принцип його роботи такий: препарат заповнює мікротріщини та нерівності на поверхні скла, спирт випаровується та утворюється дуже гладкий захисний шар. Це і є невидима полімерна плівка, яка не дозволяє воді розтікатися, зменшуючи площу зіткнення з нею до мінімуму. В результаті вода збирається в кульки, які під впливом потоків повітря швидко зісковзують з поверхні. Скло залишається чистим. Причому, що вища швидкість, то помітнішим буде ефект.

Навіщо використовувати антидощ, якщо є щітки склоочисника?

Так ви можете скоротити їх зношування та використовувати рідше. А за швидкості понад 80 км/год не вмикати взагалі. Антидощ також дозволяє заощадити омивач в міжсезоння, коли крім опадів на скло летить бруд з-під коліс машин, що проїжджають повз. Автомобіль в цілому виглядає охайніше, а в темряві не з’являються відблиски на склі від дощу або мокрого снігу.

Як підготувати автомобіль до антидощу?

Брудна поверхня ускладнить зчеплення полімерного шару, тому засіб довго не прослужить. Перед нанесенням антидощу скло потрібно ретельно очистити. На етикетці завжди зазначено, як підготувати поверхню: просто водою або мильним розчином, або знежирювачем. В останньому випадку буде потрібно повторне промивання скла великою кількістю води через 5-10 хвилин. Потім скло просушується. Наносити антидощ краще у безвітряну, суху погоду, не під прямими променями сонця. Враховуйте також вказаний на етикетці нижній температурний поріг нанесення – деякі засоби терплять +4 градуси, для інших потрібно не нижче +10.

За якими критеріями вибирати антидощ?

Звертайте увагу на термін дії. На етикетці будь-якого виробника вказано термін, на який має вистачити ефекту антидощу. Його тривалість повністю залежить від складу засобу: є однокомпонентні, дво- та трикомпонентні. Закономірність проста: чим більше компонентів – тим довше тримається покриття. Кількість компонентів також позначиться на ціні. У середньому, двоскладові варіанти здатні прослужити 3-6 місяців. Виробники трикомпонентних засобів обіцяють ефект до 1 року. Однокомпонентні працюють набагато менше – всього тиждень-два.

Склад антидощу визначає як ціну та тривалість ефекту, так і його якість. Є склади на основі нанотехнологій, силікону та фторованої основи. Перший варіант вважається найдієвішим і найдорожчим. У такому складі є високопродуктивні компоненти, які утворюють монолітне покриття при нанесенні на скло. Перевага в тому, що склад відштовхує не лише воду, а й пил, бруд, олію. У другого типу досить слабкий ступінь захисту від дощу, оскільки силікон не утворює хімічного зв’язку зі склом. Третій варіант працює завдяки компонентам, що містять фтор. Така плівка добре справляється з водою протягом першого місяця, а потім вимагає повторного нанесення.

Інший критерій, який важливо врахувати – форма засобу. Основні види: рідка форма, спрей, серветка з просоченням, ампула та рідина в бачок омивача. Гідрофобні агенти відрізняються економічністю залежно від форми. Завдяки дозатору, спреї зазвичай витрачаються менше за рідину. Серветки вважаються економічними, оскільки скорочують набагато дешевше. Та ж логіка працює з аплікатором, який запобігає випадковому пролиттю або перевитраті засобу.

Формат антидощу повністю визначає методику його нанесення та вимагає різної кількості часу на обробку. Так, наприклад, щоб використовувати ампулу, водієві доведеться ознайомитися з інструкцією та покроково їй слідувати. У той час як спреї (з дозатором) і серветки досить прості у застосуванні: потрібно лише розподілити засіб по чистій поверхні. А найпростіший варіант – рідина в бачок омивача.

Чи можна зробити антидощ своїми руками?

Так це можливо. Для цього вам знадобляться уайт-спірит та воскова свічка. Дрібно натерши свічку на тертці, залийте її уайт-спіритом. Після чого ретельно перемішайте та залиште в теплі на пару годин. Через цей час ви отримаєте рідину, яка за своїм складом буде не чим іншим, як антидощем. Однак слід врахувати, що самопальний антидощ далекий від нехай і найдешевшого, але фабричного. Почнемо з того, що це горюча рідина, і користуватися нею потрібно дуже обережно. Наноситься вона набагато складніше, ніж промислова. Але найголовніше – довговічність гідрофобної плівки буде невисока, та й у нічний час, швидше за все, на лобовому склі з’являться ореоли. Через це рекомендувати саморобний антидощ як повну альтернативу заводському ми б не стали.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_imgspot_img