Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаГаражШини, автохімія, запчастиниАвтомобільні диски: основні різновиди, їхні переваги та недоліки

Автомобільні диски: основні різновиди, їхні переваги та недоліки

Колеса автомобіля приймають на себе основну частину навантажень. Через рух по неякісним дорожнім покриттям, наїздам на перешкоди або ями основа коліс – металеві диски – можуть деформуватися та руйнуватися. Якщо це сталося, тоді автовласник стикається з дилемою: купити лекосплавні диски або обмежитися бюджетними сталевими моделями. Щоб спростити рішення цієї задачі, розглянемо основні різновиди цих комплектуючих і розберемося з їхніми перевагами та недоліками.

Штамповані диски

Це бюджетні комплектуючі. Невисока вартість зумовлена ​​як доступністю сировини, так і порівняльною простотою виробничого процесу. Виготовляють моделі зі сталі: метал ріжуть на заготовки, яким потім за допомогою штампування надають необхідної форми. Для захисту від корозії готові вироби обробляють захисними засобами та фарбують.

Крім доступної ціни, до переваг штампованих ободів відносяться:

  • здатність гасити ударні навантаження й цим захищати елементи ходової системи від зносу;
  • ремонтопридатність;
  • зносостійкість.

Недоліками деталей досвідчені автовласники називають скромний зовнішній вигляд, низьку стійкість до корозії, велику вагу. Якщо шар фарби зійде з поверхні штампованого диска, на цій ділянці з часом виникне вогнище корозії. Велика вага коліс знижує керованість автомобіля та негативно впливає на швидкісні характеристики. Тим не менш, купити диски R15 або R16 штамповані – це відмінне рішення, коли хочеться купити недорогий та практичний виріб.

Литі диски

Для виготовлення цих моделей метал розплавляють та заливають у спеціальні форми. Якщо ви захочете купити легкосплавні диски, то це будуть саме литі. Замість сталі у їх виробництві використовують інші, більш легкі сплави на основі алюмінію, титану. Завдяки цьому вироби важать менше, ніж штамповані аналоги, і це позитивно впливає на ходові характеристики транспортного засобу.

До переваг литих моделей відносяться:

  • підвищена стійкість до деформації;
  • стійкість до корозії;
  • естетичний зовнішній вигляд.

Недоліками виробів вважаються крихкість та непридатність до ремонту. При сильних динамічних навантаженнях вони не деформуються, а тріскаються. Без шкоди для міцності колеса усунути ці дефекти неможливо.

Ковані диски

Якщо ви хочете купити диски R16 або R15, які стануть окрасою автомобіля, тоді ваш вибір – ковані вироби. Їх виготовляють із легких сплавів на основі магнію та титану. Розігріті заготовки штампують під високим тиском, а потім обробляють на фрезерувальних верстатах. Готові вироби мають такі характеристики:

  • щільна низькопориста структура;
  • невелика вага;
  • вражаюча міцність;
  • стильний дизайн.

Ці моделі мають високі експлуатаційні характеристики, але щоб купити титанові диски, доведеться викласти чималу суму. Проте такий аксесуар надасть автомобілю преміального зовнішнього вигляду й сприятиме поліпшенню ходових якостей.

Збірні диски

Комплектуючі цього типу можна назвати екзотикою на ринку автомобільних товарів. Вони складаються із двох або навіть трьох частин. Найчастіше зустрічаються вироби з литого центру та обода, прикрученого титановими болтами. Крім цих основних складових частин, у конструкцію також входять бедлоки для фіксації покришок та таєрлоки, які перешкоджають розукомплектуванню коліс. Такі моделі мають високі технічні характеристики, але головна їхня задача – іміджева.

Таким чином, для будь-якого бюджету та під будь-які завдання можна вибрати оптимальний вид дисків. Найголовніше, щоб ці комплектуючі були якісними, достатньо надійними та міцними.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_imgspot_img