Автомобільні бренди в Україні
Автомобільні бренди в Україні
ГоловнаГаражШини, автохімія, запчастиниКупити одну шину – це взагалі можливо?

Купити одну шину – це взагалі можливо?

Ситуації в житті автомобіліста трапляються дуже різні, іноді геть нестандартні. Наприклад, буває так, що потрібно купити одну шину або, скажімо, п’ять штук, тобто непарну кількість. У вас саме така ситуація? Х’юстон, у вас проблеми!

Що відбувається?

Розумні експерти як один будуть розповідати вам, що шини – це парний товар, що міняти їх по одній не можна, що глибина протектора шин на одній осі має збігатися, інакше рівень зчеплення буде різним, а це небезпечно і може призвести до втрати керованості, збільшення гальмівного шляху тощо. Все це дійсно правда – знос шин має бути рівномірним, за цим потрібно слідкувати й ні в якому разі не поєднувати не те, що на одній осі, а навіть на одному автомобілі зношені та нові шини. Безпека перш за все, і вона не повинна мати компромісів!

Тільки до чого тут парність, коли йдеться про банальну покупку шини, ціна за яку вказана як за одиницю товару? Шкарпетки – ось це парний товар, де ціна вказана саме за пару, і ви не можете купити одну. Тільки пара шкарпеток коштує, скажімо, 50 гривень, а одна шина – тисячі. Різниця достатньо відчутна, щоб платити за непотрібний товар, чи не так?

Проте, практично всі продавці вхопилися за термін парності й, прикриваючись ним, просто відмовляються продавати непарну кількість шин. Чи суперечить це якомусь закону? Ймовірно, ні. Але точно суперечить здоровому глузду і клієнтоорієнтованості. А ще буває так, що магазин погоджується продати вам одну шину, але з націнкою в 30-50%. Мовляв, ми ж заради вас розпаровуємо…

Навіщо взагалі може знадобитися непарна кількість шин? Та з багатьох причин. Наприклад, ви тільки-но «взули» свій автомобіль в новий комплект шин і через 100, 200, 500 або навіть 1000 кілометрів порізали боковину на дорозі, до якої ще не добралося легендарне «Велике будівництво». Використовувати таку шину більше не можна, а вцілілі три шини все ще в стані абсолютно нових. Логічно, що вам потрібно замінити лише одну!?

А ще, на щастя, є водії, які пам’ятають про «запаску» в багажнику і регулярно змінюють на ній шину з літньої на зимову і навпаки. Відповідно, їм потрібна та сама непарна п’ята шина. І це лише кілька прикладів.

Що робити?

Шукати й не здаватися! Це буде складно, але можливо. Вам доведеться обдзвонити або об’їздити десятки магазинів, десятки разів почути відмову, але рано чи пізно ви знайдете того самого продавця, який відвантажить вам непарну кількість шин – хоч одну, хоч три, хоч п’ять. Запам’ятайте цю майже святу людину, щоб повернутися до неї знов і рекомендувати її друзям і знайомим.

До речі, аналогічна ситуація, або навіть гірша, може скластися з покупкою дисків. Їх продавці теж великі шанувальники парності. Майте це на увазі.

Підпишіться на наш Telegram-канал або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_img
spot_img
spot_img