Освітлювальні автоприлади – безпека та комфорт на дорозі

Безпека водія та пасажирів залежить від багатьох факторів. Не останнє місце серед яких займає рівень освітленості дороги, особливо важливо це восени та взимку, коли швидше темніє, а швидкість та завантаженість дорожнього руху не зменшується. На допомогу приходить магазин запчастин, де кожен може придбати якісні освітлювальні прилади та багато інших корисних товарів.

Гарне освітлення дозволяє водію адекватно оцінювати ситуацію та своєчасно реагувати на зміни на дорозі, здійснювати маневри.

Якщо подивитися на статистику, то можна впевнено сказати, що неправильне освітлення на дорозі може призвести до небезпечних ситуацій. Кожна п’ята аварія, трапляється через технічні несправності пов’язані з системами освітлення. Ще більше приголомшує факт, що половина аварій, з летальним кінцем, відбуваються в темний час доби.

Серед цих фактів є ще один, особливо неприємний – це безвідповідальне ставлення до транспортного засобу та його освітлювальних приладів. Близько третини автомобілів, які перебувають на дорогах нашої країни, не мають необхідного освітлення. Тут важливо враховувати, що світло від фар впливає на безпеку на дорозі. На якість освітлення впливає не лише конструкція фари, але і сама лампа. Тому кожен водій має можливість вибирати лампу враховуючи потреби та переваги. Існують різні типи ламп, їх можна купити там, де продаються запчастини для авто.

Особливості вибору автомобільних галогенних ламп

Незважаючи на широку популярність ксенонових і біксенонових ламп, ще є прихильники більш простих, але не менш ефективних освітлюючих пристроїв – галогенних ламп. Вони відрізняються великим різноманіттям варіантів. Галогенові фари виготовлені з використанням галогенного газу, що дозволяє покращити ефективність роботи ламп та підвищити їхню яскравість.

Галогенні лампи бувають:

 1. З підвищеною яскравістю. Вони користуються популярністю серед водіїв з поганим зором, оскільки збільшують дальність освітлення дороги.
 2. З підвищеною потужністю. Їх показники можуть бути у 2-3 рази вищими. Використання таких ламп потребує обережності через ризик перегріву, оскільки стандартні системи можуть не впоратися з таким навантаженням.
 3. Всесезонні. Можуть змінювати колір світлового потоку на жовтий, що поліпшує видимість під час туману чи дощу.
 4. З тривалим терміном служби. Виробники досягли цього завдяки спеціальній конструкції колби та форми закручування спіралі.
 5. З підвищеним візуальним комфортом. Можуть змінювати колір світла на біло-блакитний, зменшуючи навантаження на очі та покращуючи видимість знаків та розмітки.

На ринку представлено величезне різноманіття ламп з різними типами, параметрами та особливостями. Серед широкого асортименту, кожен зможе знайти оптимальний для себе варіант.

При виборі слід враховувати особливості автомобіля, галогені фари мають відповідати маркуванню, а конструкція ідеально пасувати в штатні розʼєми.

Тому слід звертати увагу на:

 • Маркування цоколя
 • Номінальну потужність
 • Посадковий діаметр

Галогенні лампи мають численні переваги:

 1. Збільшена світловіддача. Завдяки інертному газу та парам брому, які підвищують температуру спіралі, яскравість збільшується на 60%.
 2. Довгий термін служби. При правильному використанні вони можуть служити близько 2 років.
 3. Відмінна якість освітлення. Вони гідно освітлюють дорогу та узбіччя, навіть в темний період часу та погану погоду, коли гарна видимість надважлива.
 4. Стабільна яскравість. Лампи підтримують відмінну яскравість протягом усього періоду експлуатації.

Однак, варто мати на увазі деякі особливості використання галогенних ламп. Через високу температуру вольфрамової нитки, вони мають тенденцію сильно нагріватись. Крім того, якщо під час установки на колбі залишити відбитки, це може призвести до їх поломки або навіть розриву під час експлуатації. Тому галогенки вимагають більшої уваги та зосередженості при установці.

Щоб зробити правильний вибір, рекомендується звертатися до інструкції експлуатації транспортного засобу, де вказано, які фари рекомендовано встановлювати.

Щоб забезпечити однакове освітлення з обох боків, краще змінювати лампи парами.

Підібрати оптимальний варіант освітлення для автомобіля задача не з простих, але дуже важлива. Завдяки своїй яскравості та доступності галогенні лампи залишаються популярним та ефективним вибором для багатьох автовласників.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити. А ще ми є у TikTok.