Bosch, Shell і Volkswagen розробили екологічний бензин

Компанії Bosch, Shell і Volkswagen оголосили про розробку нового сорту бензину, який забезпечує значне зниження шкідливих викидів в атмосферу. Пальне, яке отримало назву Blue Gasoline, містить 33% компонентів, отриманих з відновлюваних джерел.

Бензин відповідає стандарту EN 228/E10 і може використовуватися в бензинових двигунах будь-яких типів. Його застосування в автомобілях, як заявляють компанії-розробники, дозволить скоротити викиди CO2 приблизно на 20% на кілометр пробігу. За підрахунками Bosch, використання нового бензину для заправки тисячі автомобілів Volkswagen Golf з двигуном 1.5 TSI знизить річний обсяг викидів CO2 на 230 тон при пробігу кожної машини на рівні 10 000 км на рік.

З травня цього року Bosch буде заправляти бензином Blue Gasoline автомобілі власного парку на заводі в Швібердінгене. Протягом 2021 року на новий бензин перейдуть також заводи в Фёйербасі та Хільдесхаймі. Також протягом 2021 року компанії-партнери мають намір почати продажі нового пального на звичайних роздрібних АЗС. Спочатку Blue Gasoline стане доступний в Німеччині. Як заявляють в Shell, вартість літра нового пального буде на рівні доступного сьогодні преміального бензину на зразок V-Power.

Раніше Bosch, Shell і Volkswagen випустили низьковуглецеве дизельне пальне R33 Blue Diesel.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити. А ще ми є у TikTok.