Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаГаражТехніка та технологіїРізновиди автомобільних трансмісій

Різновиди автомобільних трансмісій

Був час, коли автолюбителям доводилося хоч-не-хоч вчитися керувати транспортними засобами на механічній коробці передач. Зараз на вибір водіям пропонується одразу кілька видів трансмісій. Це можна вважати великим успіхом, тому що кожен може вибрати та купити КПП на авто з урахуванням своїх переваг.

Вибір трансмісії ґрунтується на безлічі факторів: рівні водійської майстерності, стилі водіння, аспектах економічності та екологічності транспортного засобу. У статті ми розповімо про основні різновиди трансмісій і дамо кілька порад тим, хто збирається купити коробку передач.

Види автомобільних КПП

Питання, яку трансмісію вибрати, виникає при придбанні машини або комплектуючих для ремонту ходової системи. Виробники пропонують покупцям кілька видів КПП. Механізми кожного типу відрізняються конструкцією, технічними характеристиками та експлуатаційними властивостями.

Механічні коробки передач

Пристрої цього типу вважаються класикою автомобілебудування. До їх переваг відносяться:

  • висока надійність;
  • простота в обслуговуванні та ремонті;
  • порівняно невисока вартість.

Навіть попри певні складнощі в управлінні, механічна коробка передач на авто залишається дуже популярною серед автовласників.

Автоматичні коробки передач

Поїздки на автомобілі по завантаженим міським магістралям – це постійні пробки, різкі гальмування та зупинки на світлофорах. За таких умов руху керувати механічною КПП стає доволі складно. Більш вдалий вибір для експлуатації автомобіля у місті – автоматична трансмісія. Керувати транспортним засобом з такою коробкою передач набагато простіше: водій використовує лише педалі газу та гальма, а руки тримає на кермі.

З АКПП немає необхідності вижимати зчеплення і відволікатися на перемикання передач, тому укомплектовані ними автомобілі відмінно підходять водіям-початківцям. Автоматична трансмісія забезпечує плавний старт машини, сприяє роботі двигуна на оптимальних режимах. Саме ці переваги часто стають вирішальними за необхідності купити коробку передач БУ. Замість того, щоб придбати бюджетну, але не зовсім зручну у використанні механічну трансмісію, багато сучасних водіїв зупиняють свій вибір на більш комфортному автоматі.

Варіатори

Багато автовласників вважають ці пристрої близькими аналогами автоматичних трансмісій. Насправді, вони мають цілу низку відмінностей, основна з яких – відсутність фіксованих передач. Натомість, між шківами натягнутий металевий трос, переміщення якого імітує перемикання передач. Така КПП на авто забезпечує плавний старт автомобіля та покращує його динаміку під час розгону. Варіатори зручні та надійні, але вимагають до себе уважного ставлення. Їх потрібно своєчасно обслуговувати, берегти від перегріву, експлуатувати відповідно до рекомендацій виробника.

Роботизовані КПП

Трансмісії цього типу – це модернізовані механічні аналоги. Щоб підвищити технологічність пристроїв, до них додали блоки керування та сервоприводи. Вийшла коробка, яка самостійно перемикає передачі, але за економічністю, надійністю та довговічністю вона близька до МКПП.

Таким чином, асортимент трансмісій достатньо широкий для того, щоб кожен автовласник зміг вибрати для себе оптимальний варіант. А якщо є необхідність заощадити на покупці цього пристрою, можна пошукати його в каталогах вживаних комплектуючих.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_imgspot_img