Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаНовиниВ УкраїніЧому пальне в Україні не повинно дорожчати попри знецінення гривні

Чому пальне в Україні не повинно дорожчати попри знецінення гривні

За розрахунками економістів та представників Національного банку, зниження офіційного курсу гривні повинно призвести до подорожчання пального. Утім, учасники ринку вважають, що цього можна уникнути. Як це можливо?

По-перше, знижуються світові ціни на нафту і нафтопродукти. По-друге, останнім часом трейдери закладали у вартість пального високу маржу прибутковості. Усі очікували, що завдяки її скороченню ціни на пальне протягом наступних двох тижнів зменшаться на 5-8 грн за літр. Тепер цей потенціал може нівелюватися курсовим стрибком. Якщо просто, то окремі мережі під час війни заробляли надприбутки, які в окремих випадках могли сягати від 10 грн за літр до 20 грн за літр.

“Така маржа дозволила залити ринок скрапленим газом та дизельним пальним і значно покращити ситуацію з бензином. Насичення ринку спричинило очікуваний результат: гостру конкуренцію та падіння цін”, – каже директор консалтингової групи “А-95” Сергій Куюн.

За словами експерта ринку пального Геннадія Рябцева, зараз вартість нафтопродуктів в Україні сильно завищена через військові ризики.

“Причинами великої маржі були необхідність повної перебудови логістики, втрата морських поставок, затори на дорогах, ракетні удари по нафтобазах у перші місяці війни, втрата об’єктів інфраструктури”, – сказав він.

Скільки ж коштуватиме пальне? Деякі оператори обіцяють підняти ціни на бензин до 59 грн за літр, на дизельне пальне – до 62 грн за літр. Утім, за словами Сергія Куюна, поточні розцінки на заправках можуть і не змінитися. Вартість скрапленого газу здатна стабілізуватися на рівні 30 грн за літр, дизельного пального – 55-57 грн за літр, бензину – 52 грн за літр.

Більш того, на заході України з урахуванням дешевшої логістики ціни на пальне повинні знижуватися, оскільки вони були значно вищими від економічно обґрунтованих.

Підтримайте "АвтоСвіт", підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_imgspot_img