Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаНовиниВ УкраїніІмпорт вживаних автомобілів в Україну впав у 10 разів

Імпорт вживаних автомобілів в Україну впав у 10 разів

Протягом липня до України з-за кордону привезли 13,9 тисячі нових і вживаних автомобілів, повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Таким чином, імпорт вживаних авто знизився у майже 10 разів, якщо порівнювати з червнем.

За цей період до бюджету надійшло 1,72 млрд грн прямих надходжень, зокрема:

  • Ввізне мито — 384 млн грн
  • Акцизний податок — 263 млн грн
  • ПДВ — 1079 млн грн

Якщо відняти від цієї суми митні платежі за нові авто, показники будуть значно менші, адже розмір ПДВ та мита пропорційно залежить від їх вартості. Нові машини дорожче, а отже й податків за них сплатили більше. В середньому за одне авто у липні заплатили 124,2 тисячі гривень податків.

Експерти Інституту досліджень авторинку вважають, що об’єми імпорту вживаних авто в серпні будуть ще меншими.

«В липневу статистику потрапило багато автомобілів, які українці купили ще під час дії „нульового“ розмитнення, але не встигли, — пояснює голова Інституту досліджень авторинку Станіслав Бучацький, — Також зараз „допливають“ авто з Америки, які „зависли“ у портах Європи».

Зменшення кількості імпорту помітили на практиці в автобізнесі. У липні суттєво зріс курс валют. Оскільки автомобілі продають за кордоном за євро чи долари, мито і ПДВ пропорційні вартості авто в перерахунку на гривні, а акциз нараховують в євро — зростає і вартість розмитнення в національній валюті.

Цікаво, що у липні в інтернет-продажах автотранспорту спостерігалось підвищення активності як продавців, так і покупців. Каталоги пропозицій продовжували поповнюватися «свіжопригнаними» автівками, які після оформлення та певної підготовки потрапляли у продаж. Своєю чергою потенційні покупці виявляють підвищений інтерес, уже фактично до залишків з основної хвилі «свіжопригнаних» авто. Також частина продавців, які боялися призначити певну ціну на свої машини під час дії «нульового розмитнення», аби не продешевити, повернулися до продажів за «старими» цінами.

Скільки ще непрямих втрат від зупинки імпорту та зменшення мобільності населення, оцінити важко, наголошують в Інституті досліджень авторинку. Та вкотре нагадують про необхідність комплексної реформи сфери імпорту транспортних засобів. Зокрема — шляхом запровадження «розмитнення в смартфоні». Відповідні законопроєкти ініціював Кабінет Міністрів ще в червні, проте до сьогодні їх чомусь навіть не розглянули на засіданнях профільних комітетів Верховної Ради.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_imgspot_img