Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаНовиниВ Україні«Нульове розмитнення» знов хочуть повернути. Кому пощастить?

«Нульове розмитнення» знов хочуть повернути. Кому пощастить?

1 липня скасовуються пільги на розмитнення автомобілів, однак у Верховній Раді з’явилося два законопроєкти (вони йдуть у парі) №7498 та 7499, які можуть повернути «нульове розмитнення» на деякий час для окремих категорій громадян.

Перша категорія – учасники бойових дій, які залучалися та брали безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ, з моменту початку дії воєнного стану (24.02.2022).

Друга категорія – громадяни, які були власниками легкових автомобілів, котрі фізично знищені внаслідок бойових дій, терактів, диверсій, спричинених військовою агресією РФ.

Обидві категорії можуть отримати можливість одноразового ввезення легкового автомобіля без сплати мита, акцизу й ПДВ (тобто – майже те саме «нульове розмитнення»). Пільги запропоновано надати на термін дії воєнного стану та ще на рік після оголошення про його закінчення.

Не розповсюджуватимуться ці пільги на транспортні засоби які мають походження або ввозяться з тимчасово окупованих територій та з країн окупантів або агресорів. Навіть якщо це трофейна техніка, цілком чесно відібрана у рашистів. Також нульові ставки податків не діятимуть на автомобілі, котрі належать до категорії «ексклюзивних», тобто віком не більше 5 років та дорожчі за 375 мінімальних зарплат.

Передбачені й певні «запобіжники». Зокрема, згідно з текстом проєктів, автомобіль, який ввезено із застосуванням пільг, не можна продавати, а також передавати у володіння чи користування (в тому числі на підставі довіреності) третім особам протягом трьох років з дня реєстрації ТЗ. У разі порушення, власник зобов’язаний сплатити усі податки.

Нагадаємо, що поки йдеться лише про проєкти, які зареєстровані у Верховній Раді, а щоб стати законами, після проходження усіх передбачених регламентом етапів вони мають бути підтримані народними депутатами на голосуванні під час пленарного засідання.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

ДЖЕРЕЛОAUTO.RIA.com
spot_imgspot_img