Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаНовиниВ УкраїніПального ще немає, але ціни на АЗС вже злетіли

Пального ще немає, але ціни на АЗС вже злетіли

Після скасування державного регулювання цін більшість великих роздрібних мереж АЗС встановили нові цінники на пальне. Про це свідчать дані щоденного моніторингу роздрібного ринку Консалтингової групи «А-95».

Зокрема, на WOG і ОККО бензини марок «А-95» і «А-95+» здорожчали на 11,14 і 10,15 грн/л, до 51,00 грн/л і 52 00 грн/л відповідно. Дизельне пальне у цих мережах здорожчало на 14,69 грн/л, до 57 грн/л. До 52,00 грн/л виріс у ціні преміумбензин марки А-95 (+12,43 грн/л до 18 травня) і до 58,00 грн/л (+13,24 грн/л) — дизельне пальне в мережі KLO. «БРСМ-Нафта» встановила ціну на дизпальне на рівні 54,99 грн/л (+10,60 грн/л).

Нагадаємо, Кабінет міністрів вирішив на два місяці відмовитися від державного регулювання цін на пальне. Як раніше заявила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко, уряд очікує, що разом із вільним ціноутворенням вартість дизпального не перевищуватиме 58 грн/л, а бензину – 52 грн/л.

Директор Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн вважає, що в умовах високих націнок на пальне необхідно повернути акцизи на нафтопродукти, які було скасовано Верховною Радою разом зі зниженням ПДВ з 20% до 7% у березні цього року. Це, на його погляд, дасть змогу збільшити податкові надходження до бюджету й спрямувати додаткові кошти на фінансування ЗСУ.

Нагадаємо, протягом останніх кількох тижнів у всіх регіонах України на АЗС спостерігається дефіцит бензинів. За прогнозами експертів, перебої з постачаннями триватимуть упродовж усього травня.

Завітайте до крамниці "АвтоСвіту" за аксесуарами та подарунками для автомобілістів. Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

ДЖЕРЕЛОenkorr
spot_img