Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаНовиниВ УкраїніПокращення для водіїв: уряд спростив отримання деяких документів

Покращення для водіїв: уряд спростив отримання деяких документів

Дистанційне оформлення документів – це той напрямок, який в останні роки активно розвивається в Україні завдяки низці заходів. Перш за все, це пов’язано із мобільним додатком Дія, що значно спрощує документообіг для водіїв. Останні нововведення торкнулися отримання техпаспорта та номерних знаків – після попереднього замовлення їх тепер можна буде отримати поштою або кур’єром.

Дія не знає кордонів

Цифровізація послуг продовжує полегшувати документообіг, що є особливо важливим в умовах, коли велика кількість людей покинула власні домівки та не має змоги звертатися до територіальних сервісних центрів та інших державних установ для швидкого отримання послуг. В цьому питання ефективним інструментом є додаток Дія, який продовжує розширювати функціонал. Програмне забезпечення сьогодні охоплює максимально широкий спектр послуг – від реєстрації в казино для гри в ігрові автомати, до оновлення посвідчення водія, що стало можливим із травня 2023 року.

8 серпня на засідання Кабінету Міністрів України було прийнято постанову, яка дозволяє отримати посвідчення водія за допомогою міжнародного поштового відправлення. Питання стало актуальним у період повномасштабної війни, яка спричинила масовий виїзд біженців до інших країн, тож відтепер водії за кордоном можуть зручно обміняти водійське посвідчення в Дії та отримати пластикову картку у відділенні пошти іншої країни. За словами заступника Міністра внутрішніх справ Богдана Драпʼятого, це одне з питань, що дозволяє ефективно запровадити реєстрацію автомобіля онлайн, на яку очікують вже в вересні 2023 року.

Для того, щоб скористатися послугою в іншій країні, необхідно залишити заявку на отримання нового посвідчення в Дії або в електронному кабінеті водія. Свої нюанси є для тих, хто має водійське посвідчення зразка 2013 та раніше, а також тих, хто має тимчасове водійське посвідчення строком на два роки. У першому випадку заважає банальна відсутність запису у базі даних, а от у другому – наявність штрафів за порушення (понад два). 

Інші зміни для водіїв

Також нагадаємо, що на 2023 уряд підготував декілька важливих змін, які вже або впровадилися, або знаходять на етапі вдосконалення:

  • Зміна вартості реєстрації авто;
  • Збільшення терміну сплати штрафів за порушення;
  • Податок на розкіш;
  • Збільшення штрафів.

Змінюється і порядок складання іспитів на отримання водійського посвідчення.

Зокрема вже з липня кількість сервісних центрів зменшилася, а власне складання іспиту відбувається під цифровим наглядом. Такі заходи мають запобігти корупції та збільшити прозорість складання іспиту й отримання водійського посвідчення.

Якщо раніше практична частина іспиту складалася з двох етапів – тренувального майданчика та запланованого маршруту у місті, то зараз залишається лише друга частина. Незмінною залишається фільмування під час складання іспиту з водіння та кількість спроб, після яких кандидат знову відправляється засвоювати практичні аспекти водіння – їх три. 

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_imgspot_img