Автомобільні бренди в Україні
Автомобільні бренди в Україні
ГоловнаНовиниВ УкраїніПоліція оштрафувала свого патрульного за порушення ПДР

Поліція оштрафувала свого патрульного за порушення ПДР

На гарячу лінію 102 звернувся громадянин України, який повідомив, що бачив, як службовий автомобіль поліції не подав сигнал повороту під час зміни смуги руху. Громадянин був обурений, що інспектор, який контролює інших водіїв, сам порушує ПДР, тому вимагав притягнути його до відповідальності. Що було далі, розповідає Дорожній адвокат.

Інспектора запросили до Управління поліції для надання пояснень та призначили розгляд справи. Інспектор подав клопотання, у якому повідомив про перебування на лікування та у зв’язку з цим просив відкласти розгляд справи. У задоволенні даного клопотання йому було відмовлено та винесено постанову про притягнення інспектора до адміністративної відповідальності зі штрафом 425 грн.

Інспектор розумів, що окрім штрафу за порушення ПДР, його очікувала ще й дисциплінарна відповідальність, оскільки він має бути зразком дотримання закону. Тому інспектор оскаржив штраф у суді. Основним аргументом свого захисту інспектор вказав, що виконував невідкладне службове завдання. А тому вважав, що він мав право відступити від вимог Правил дорожнього руху і не вмикати покажчики поворотів.

Розглядаючи справу, суд з’ясував, що дійсно, відповідно до п. 3.1 ПДР водії оперативних транспортних засобів, виконуючи невідкладне службове завдання, можуть відступати від окремих Правил. Проте відступати від Правил можна лише за умови увімкнення проблискового маячка синього або червоного кольору і спеціального звукового сигналу. Відповідно до відеозапису, проблискові маячки в автомобілі не були увімкненими. Також у суді інспектор не зміг довести, що під час не увімкнення ним покажчика повороту він виконував невідкладне завдання.

Водночас суд виявив порушення процедури накладення стягнення. Зокрема, суд з’ясував, що справу було розглянути у відсутність інспектора, попри подане клопотання про відкладення. При цьому, була порушена процедура оформлення доказів.

За результатами розгляду справи суд скасував винесений відносно працівника поліції штраф за порушення ПДР (Постанова від 01.09.2021 у справі №523/4416/21). Відтепер інспектор вважається таким, що не притягувався до адміністративної відповідальності.

Підпишіться на наш Telegram-канал або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.