Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаНовиниВ УкраїніЩо буде з цінами на пальне через новий офіційний курс валют

Що буде з цінами на пальне через новий офіційний курс валют

Сьогодні Нацбанк підвищив офіційний курс долара з 29,29 до 36,56 грн. Для цін на імпортні товари, а пальне в Україні повністю імпортне, це найбільш важливий показник. Що через це буде з цінами на АЗС, розповідає директор консалтингової компанії А-95 Сергій Куюн.

“Таке підвищення курсу дає зростання собівартості пального при наявних котируваннях +10 грн/л бензину та дизпального та 5 грн на скрапленому газі. Так зросте не ціна на стелах АЗС, а закупівельна вартість у імпортера.

А ось тепер про АЗС. Останнім часом у роздрібних мереж та оптовиків був немалий запас міцності по маржі, що дозволило спочатку залити ринок скрапленим газом, зрештою й дизпальним та значно покращити ситуацію із бензином. Насичення ринку призвело до очікуваного результату – гострій конкуренції та падіння цін.

Автогаз здешавшав за на заправках за місяць на 25-30%. В окремих регіонах він вже нижче 29 грн/л. Дизпальне втратило в гурті аналогічно – майже на 20% за місяць. Зниження вже перекинулось на АЗС. Ми очікували, що протягом тижня-двох ціна на дизпальне впаде до 45-48 грн/л, бензин міг втриматись за рахунок нестачі в постачаннях, яке спостерігається й надалі. Нажаль, про очікуване зниження доведеться забути. Фактично валютне коригування з’їсть надмаржу трейдерів. Та, схоже, не тільки.

Чи буде зростання? Не факт. Наприклад, скраплений газ може стабілізуватись на поточних позначках (30 грн/л), валютний фактор по ньому вдарив найменше. По дизпальному втримати стелю у 58 грн/л буде важко, але 60-62 грн/л виглядає реалістично (наразі середня 55 грн/л). Бензин в межах 52 грн/л не утримається. Діапазон 55-57 грн/л більш вірогідний”, – написал Сергій Куюн на своїй сторінці у Fcebook.

До речі, ціни на гуртові партії ДП сьогодні вже зросли на 10 грн/л, на бензин А-95 – на 11,50 грн.

Підтримайте "АвтоСвіт", підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_imgspot_img