Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаНовиниВ УкраїніСкільки пального щодня потрібно завозити в Україну, щоб подолати дефіцит

Скільки пального щодня потрібно завозити в Україну, щоб подолати дефіцит

Постачання пального в Україну для досягнення нормального рівня забезпечення споживачів має зрости з нинішніх 15 тисяч до мінімум 22 тисяч тонн на добу, а з урахуванням потреб армії та аграріїв і можливості формувати запаси їх необхідно збільшити майже вдвічі – до 25-27 тисяч тонн, вважає директор WOG Holding BV Андрій Пивоварський.

Він звернув увагу, що підвищити майже вдесятеро постачання пального з Європи – з 1,5-2 тисяч тонн у лютому до 15 тисяч тонн у травні – вдалося за три місяці, і зараз ці обсяги збільшуються щодня.

У зв’язку з цим Пивоварський прогнозує, що за відсутності форс-мажорів вийти на нормальний рівень забезпечення дизельним паливом Україні вдасться протягом місяця, проте для забезпечення необхідних ринку обсягів бензину може знадобитися дещо більше часу, враховуючи, зокрема, складнішу автомобільну логістику його доставки та дефіцит А-95 у Європі.

Щодо цін на нафтопродукти, він зазначив, що це залежатиме від вартості продукту в Європі та його доставки.

“Я не можу прив’язуватися до цифр. Ціна буде ринковою. Тут питання навіть не в курсі долара, це питання про те, скільки це коштуватиме у Європі, скільки коштуватиме доставка. Сьогодні це 52, завтра може бути 48, потім 53 грн”, – зазначив топ-менеджер мережі.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів у середині травня ухвалив рішення відмовитися від запровадженого рік тому держрегулювання цін на пальне, очікуючи, що ціни на бензин не перевищать 52 грн/л, дизпаливо – 58 грн/л. Рішення про скасування граничної маржі для АЗС було ухвалено, щоб оператори ринку могли наситити український ринок нафтопродуктів необхідним ресурсом в умовах його дефіциту після переорієнтації на постачання із західного кордону та розбомбленого Кременчуцького НПЗ.

За уточненим прогнозом Мінекономіки, у травні очікується споживання 300 тисяч тонн дизеля та 120 тисяч тонн бензину. У міністерстві зазначили, що такий обсяг імпорту вже законтрактовано українськими мережами.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

ДЖЕРЕЛОInterfax
spot_imgspot_img